pavlograd.info 08.12.2018 17:50

НАК «Нафтогаз України» закликає українців скаржитися на облгази через зміну принципу нарахування плати за газ. При цьому прес-служба компанії назвала нові квитанції за газ «фейковими» та опублікувала зразки заяв до обласних постачальників газу та Нацкомісії з держрегулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

«У листопаді більшість побутових споживачів отримали від своїх постачальників газу (газзбутів) платіжки з донарахуваннями за жовтень та попередженням про донарахування за три попередніх роки зі значними сумами. Їх причиною газзбути вказали «приведення обсягу газу до еталонних умов вимірювання», – вказано в заяві «Нафтогазу».

У компанії наголошують, що запроваджені у листопаді донарахування ведуть до подвійної оплати тих самих обсягів газу. Через це НАК «Нафтогаз» закликає писати обласним постачальникам газу заяви з вимогою наново порахувати обсяги спожитого газу, а в НКРЕКП надсилати скарги на вчинені облгазами порушення ліцензійних умов.

При цьому споживачам рекомендують оплачувати за листопад лише ту суму в квитанції, яка зазначена до врахування коефіцієнту.

“Наголошуємо, що „Нафтогаз“ жодним чином не причетний до рішення газзбутів вимагати зі споживачів додаткові суми та засуджує такі дії. Відповідні витрати вже компенсуються спорідненим структурам газзбутів — облгазам через механізм виробничо-технологічних втрат”, — йдеться у повідомленні.

За словами “Нафтогазу”, НКРЕКП відреагувала на порушення та постановою від 23 листопада заборонила такі донарахування.