Чи перейде Павлоград на індивідуальне опалення – Павлоград.info
pavlograd.info 25.12.2017 17:13

Павлограду вже розробили схему теплопостачання міста, яка містить аналіз сучасного стану теплової мережі і котелень та пропозиції по їх модернізації. Залишилось лише вирішити, чи переходити на індивідуальне опалення, чи ні.

Про це повідомив міський голова Анатолій Вершина.

«Я неодноразово заявляв, що ми розробляємо проект по переходу на електричне опалення. Все прорахував, ми дійшли висновку, що від цього нічого не зміниться. Якщо навіть ми вкладемо десятки, а то і сотні мільйонів гривень, неплатоспроможність населення так і залишиться», – відмітив мер.

Наразі вже розроблено схему теплопостачання міста, яка містить аналіз сучасного стану теплової мережі і котелень та пропозиції по їх модернізації. Ця схема надасть можливість місту брати участь в регіональних та державних інвестиційних програмах розвитку теплопостачання населених пунктів.

Залишилось лише вирішити, чи переходитиме Павлоград на індивідуальне опалення, чи залишиться на централізованому. Рішення необхідно прийняти до кінця опалювального сезону.

«Якщо все-таки будемо переходити на індивідуальне опалення, вже є попередня домовленість з обласною радою. Вона зможе надати субвенції на встановлення індивідуального опалення пільговим категоріям безкоштовно. Іншим же городянам доведеться встановлювати за власний кошт або за кредитні кошти», – заявив міський голова.

Він також додав, що депутати розглядають можливий варіант відшкодування процентної ставки тим особам, які вирішать брати кредит на індивідуальне опалення.

«Проте я б все-таки рекомендував громаді вкласти кошти в модернізацію централізованого опалення. Я розумію, що там дуже багато проблем і ми будемо їх вирішувати. Моя думка така – вигідніше залишитись на централізованому опаленні. Це буде ефективно і вигідно для усіх», – наголосив Анатолій Вершина.