Через борги за тепло у Павлограді арештували 5 квартир – Павлоград.info
pavlograd.info 06.12.2017 20:10

Учора, 5 грудня, міський голова Анатолій Вершина провів апаратну нарада, у ході якої керівник КП «Павлоградтеплоенерго» Микола Вовк доповів про стан розрахунків населення за спожиті послуги та про проведену роботу з боржниками.

Про це повідомляє пресс-служба міськвиконкому.

Микола Вовк зазначив, що за останній місяць підприємство уклало з абонентами 360 договорів реструктуризації на загальну суму 3,2 млн грн.

Однак є й ті городяни, які взагалі не сплачують комунальні послуги, через що в них накопились величезні борги перед КП «Павлоградтеплоенерго». І з часом вони тільки збільшуються.

Через заборогованість за тепло перед підприємством за рішеннями суду накладено арешт на 5 квартир.

До речі, в Україні практично не застосовується практика конфіскації житла громадян за комунальні борги. Чинне в Україні законодавство гарантує захист права людини на житло, яке закріплене в Конституції України. Зокрема, Закон" Про виконавче провадження "забороняє забирати єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій воно розташоване.

"У той же час, з метою захисту прав дітей, чинним законодавством заборонено відчуження нерухомого майна, в якому зареєстровані неповнолітні. У таких випадках необхідний попередній дозвіл органів опіки та піклування", – наголошують в Міністерстві юстиції України.

Разом з тим, встановлений законом порядок стягнення майна боржника передбачає, що в першу чергу борг повинен бути погашений за рахунок коштів боржника, а в разі відсутності коштів – іншого майна, і тільки в крайньому випадку застосовується стягнення житла.