pavlograd.info 17.12.2017 20:42

Днями фахівці Павлоградського міськрайцентру зайнятості брали участь у роботі круглого столу з питань надання комплексу соціальних послуг дітям, які мають статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

Про це повідомляє прес-служба обласного центру зайнятості.

Круглий стіл на тему: «Підготовка до самостійного життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з числа учнів старших та випускних класів» відбувся в інтернатному відділенні загальноосвітньої школи №18.

В роботі круглого столу брали участь представники міських соціальних служб і відомств: міськрайонного центру зайнятості, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, міського відділу освіти, лікарі, вчителі та вихователі, які опікуються дітьми-сиротами, а також учні випускних та старших класів, які мають статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

На заході були розглянуті питання соціально-правового захисту дітей; основних положень Державної програми соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які потрапили в складні життєві обставини; збереження здоров’я як передумови повноцінного морально-психологічного, соціального та духовного розвитку людини; захисту житлових прав дітей; питання отримання соціально житла та професійного самовизначення.

Фахівець центру зайнятості наголосила, що професійне самовизначення дитини, особливо дитини – сироти, – це складний процес розвитку молодої людини. Для кращого усвідомлення учнями рівня відповідності своїх професійних і особистісних якостей вимогам майбутньої трудової діяльності, самовизначення в світі професій спеціалістами центру зайнятості проводиться профорієнтаційна робота. Це уроки про можливості вибору свого професійного майбутнього, зайнятість молоді, тестування з метою визначення професійних схильностей, знайомство зі світом професій, перегляд відеофільмів та відеороликів про професії, участь у cкайп – конференціях з навчальними закладами.

Діти задавали багато питань, що стосуються їх теперішньої ситуації та майбутнього, на що отримували розгорнуті відповіді від представників служб і відомств.