Украина сможет получить $50 млрд от G7 до конца года – Минфин Бельгии – Павлоград.info
pavlograd.info 21.06.2024 23:27

Міністри фінансів країн ЄС розглянули практичні питання щодо реалізації рішення G7 про виділення України кредиту на $50 мільярдів за рахунок заморожених російських активів, і продовжать роботу у липні, щоб Україна змогла отримати гроші вже до кінця року.
Про це у Люксембурзі під час пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС з економіки й фінансів заявив віцепрем’єр-міністр, міністр фінансів Бельгії Вінсент Ван Петегем.
«Ми провели внутрішню дискусію, як імплементувати угоду між лідерами G7 додатково надати Україні підтримку на 50 мільярдів доларів США. Ці гроші можуть надійти в Україну вже до кінця цього року, і цей кредит буде сплачуватися з використанням майбутніх надходжень, що згенеровані від заблокованих російських активів. Зараз ми, Європейський Союз, почнемо працювати над виконанням цього важливого завдання на технічному рівні. Ця дискусія, безумовно, буде продовжена за угорського головування в ЄС», – зазначив бельгійський урядовець.

За його словами сьогоднішня зустріч європейських міністрів, як і місяць тому, розпочалася із обговорення фінансових впливів, що спричинені російською агресією проти України. У цій розмові в режимі телеконференції взяв участь міністр фінансів України Сергій Марченко.

«Це був дуже корисний обмін поглядами з тими, хто прямо стикаються із викликами цієї війни. Ми завірили міністра Марченка у наших непохитних зобов’язаннях та у продовженні нашої підтримки», – сказав бельгійський міністр.

Відповідаючи на запитання журналістів, Вінсент Ван Петегем підкреслив, що для Бельгії, на території якої знаходиться значна частина заблокованих російських активів, є дуже важливими два елементи спільної роботи: дотримання міжнародного законодавства та розподіл ризиків.
«Перш за все, ми не чіпаємо самі активи, оскільки зміна права власності могла б мати наслідки з правової точки зору. По друге, дуже важливим у цьому наборі фінансових інструментів є розподіл ризиків. Це був ключовий елемент у нашому обговоренні», – зазначив міністр.

Він зауважив, що міністри дали доручення своїм заступникам та технічним командам опрацювати модальності оформлення кредиту за ініціативою G7, та надати відповідні пропозиції до наступної зустрічі міністрів у липні поточного року.
Як повідомлялось, країни "Групи семи" ухвалили рішення до кінця 2024 року надати Україні кредит на 50 млрд дол. за рахунок використання заморожених російських активів. Це американський кредит, але він може бути доповнений європейськими грошима або національними внесками. Цей кредит Україні планується погашати за рахунок надходжень від заморожених російських активів, більша частина яких знаходиться в країнах ЄС.