pavlograd.info 01.12.2017 18:22

Мешканець Першотравенська опинився на лаві підсудних через те, що вкрав у своєї невістки планшет і фотоапарат, а у свого знайомого – мобільний телефон. Суд покарав чоловіка, сам він свою провину визнав.

Як свідчать матеріали вироку від 20 листопада, перший інцидент стався вдень 3 вересня 2017 року. За версією слідства, чоловік прийшов у гості до своєї бабусі. Окрім неї тут мешкали брат обвинуваченого разом із дружиною і двома неповнолітніми дітьми. На момент відвідин чоловіка в оселі знаходилась лише пенсіонерка. Слідство встановило, що обвинувачений зайшов до зали, побачив там планшет і цифровий апарат, що належали братовій дружині, і непомітно для бабусі вкрав їх. Пізніше судова експертиза визначила ринкову вартість вкраденого – планшет експерти оцінили у 1840 грн., а фотоапарат у 875 грн.

Менш, ніж місяць по тому, 1 жовтня близько 10.00, обвинувачений проходив повз будинок №11 на вулиці Гагаріна в Першотравенську і побачив свого знайомого. Той стояв на балконі першого поверху. Як встановило слідство, обвинувачений попрохав у приятеля мобільний телефон – начебто, зробити дзвінок. Приятель погодився. Однак, щойно гаджет опинився в руках підсудного, той пішов з ним за ріг будинку і не повернувся. За даними експертизи, сума збитків цього разу склала понад 3830 грн.

Під час судового розгляду обвинувачений повністю визнав свою провину в інкримінованих йому злочинах і висловив каяття. Чоловік просив суд не карати його суворо. До речі, одного разу він вже притягався до відповідальності за крадіжку. Тим часом, жінка брата обвинуваченого, яка не була присутня на засіданнях, повідомила письмово суд, що не має до свого дівера претензій, оскільки завдані їй збитки він компенсував. Натомість, інший потерпілий теж письмово заявив, що обвинувачений нічого йому не відшкодував. Зрештою, 20 листопада 2017 року Першотравенський міський суд визнав мешканця міста винним у скоєнні двох крадіжок (ч.2 ст. 185 КК України) і призначив йому покарання у вигляді 2 років позбавлення волі умовно. Обвинувачений та потерпілі ще мають час оскаржити цей вердикт.

Олекса Сурай