pavlograd.info 19.12.2017 14:01

Вчора стартувала "Система екологічного моніторингу Дніпропетровської області", над проектом якої в облраді працювали майже рік. Зараз в системі є три стаціонарні пости, розташовані в Дніпрі, Нікополі і Павлограді та 1 мобільний пост для оперативного моніторингу повітря.

Про це на своїй сторінці у Facebook депутат обласної ради Павло Хазан.

Вартість обладнання складає 5,8 млн грн, їх виділили з обласного бюджету.

Моніторинг ведеться за 14 показниками, а саме: діоксид сірки (SO2), діоксид азоту (NO2), монооксид вуглецю (СО), сірководень (H2S), озон (O3 ), пил (зважені речовини), температура, відносна вологість, тип опадів, інтенсивність опадів, атмосферний тиск, сонячна радіація, швидкість та напрямок вітру. Ці параметри визначені національною програмою моніторингу та рекомендаціями ВОЗ щодо якості повітря.

"Система створена для автоматизованого оперативного збирання, обробки, збереження, обміну, аналізу та оцінки даних щодо стану навколишнього природного середовища. Ми вважаємо, що це сприятиме як захисту довкілля, так і підвищенню якості життя в нашій області", – написав депутат.

На першому етапі система в автоматичному режимі збирає дані про стан атмосферного повітря на території проживання людей 365 днів на рік.

Ці дані тепер можна порівняти із інформацією підприємств-забруднювачів.

Крім того, це дозволить проводити аналіз залежності захворювань від забруднення довкілля.

Інформація системи моніторингу найближчим часом стане доступною в Інтернеті.