pavlograd.info 14.12.2017 16:37

Мер Павлограда пропонує в десятки разів збільшити суми преміювання місцевих спортсменів, які здобувають золоті нагороди на всесвітніх змаганнях. Свою пропозицію Анатолій Вершина висловив 13 грудня під час засідання міськвиконкому.

Одна з основних тем, які цього дня обговорювали учасники зустрічі, стосувалася виконання міської програми щодо підтримки сім`ї, молоді і спорту. На запитання членів виконкому, який нині є розмір грошової винагороди для павлоградців, котрі перемагають на світових спортивних турнірах, віце-мер Олена Шуліка відповіла, що ця сума складає 1,5 тис. грн.

Головуючий на засіданні мер звернувся до присутніх у залі керівників дитячо-юнацьких спортивних шкіл: «Ваше бачення, наскільки достатня ця сума для чемпіонів?» Директор спортивно-оздоровчого комплексу «Центр» Анатолій Зубенко констатував: «Це мало, я вважаю. Діти їдуть захищати країну, це дуже серйозно. Вони навіть гроші збирають, щоб поїхати на чемпіонати світу. Ось наш Ахметов (Раміль Ахметов – прим. авт.) – він двократний чемпіон світу, майстер спорту міжнародного класу. Він бігав копійки збирав, і ми з ним бігали».

А. Вершина: «Скажіть, скільки треба на преміювання?» «Та хоч би тисячі три…» – скромно відповів А. Зубенко. «Гривень?» – перепитав міський голова. «Так», – підтвердив керівник спортивної школи. Присутні в залі заусміхалися, а деякі навіть порадили знаному у місті спортсменові збільшити названу суму. «Розумієте, в інших містах таким переможцям дають квартири, машини купують… – став пояснювати Анатолій Петрович. – А чемпіон, він 10 років тренується наполегливо, це не просто так…»

Його тезка-мер висловив власне міркування: «Я не можу сказати, але якщо в нас 6 чемпіонів цього року, то навіть якщо кожному видати по 20-30-50 тисяч гривень, я вважаю, що вони на це заслуговують». Керівник іншого спортивного закладу міста – ДЮСШ – Дмитро Олійник озвучив власну ідею: «Я вважаю, що можливо варто зробити для чемпіонів річні стипендії, як це робиться у великих містах». А. Вершина порадив спортивним очільникам сформувати письмові пропозиції щодо гонорарів для своїх легендарних вихованців.

«Я все таки пропоную переглянути суму виплат. Я не знаю, на скільки. Я прошу вас, Олександре Петровичу (Олександр Дугін, керівник міського відділу з питань сім ` ї, молоді і спорту – прим. авт.) вивчити практику інших міст. По 200 тисяч доларів ми, звісно, не виплатимо, але значно збільшити, я вважаю, можливо… Навіть до 30-40-50 тисяч гривень. Тому що це каторжна праця перед тим, як дійти до високої сходинки. А для нашого міста це імідж, авторитет. Це дуже важливо…» – сказав мер. Він згадав 28-річну українську легкоатлетку, переможицю змагань світового рівня, уродженку Павлограда Ганну Тітімець. За словами міського голови, свого часу місто не спромоглося придбати для людини, яка стала його гордістю, квартиру. Нині знаменита павлоградка мешкає в Запоріжжі.

Раніше www.5632.com.ua писав, що 30 листопада відбулося нагородження провідних кікбоксерів Павлограда, які стали переможцями і призерами світової першості з кікбоксингу (версія WTKA ) в Італії. Нагороди (сертифікати на отримання стипендії міського голови і подяки народного депутата) отримали студенти Дніпропетровського інституту фізичної культури Володислав Іваниця (ДЮСШ) і Раміль Ахметов (СОК «Центр»), учень павлоградської школи №1 Мирослав Гончар (ДЮСШ). Ще один призер міжнародних змагань, Олександр Прудько (ДЮСШ), заочно отримав подяку за свої спортивні досягнення.

Олекса Сурай