pavlograd.info 09.03.2019 14:06

Сьогодні день народження у Тараса Шевченка — йому виповнилося 205 років. Для українців він став легендою, у кожному великому місті є його пам`ятник, а вірші поета мало хто не знає напам`ять. У школах висить його портрет — дядько з сивими вусами, у шапці та суворим поглядом. Навіть соромно було при ньому запинатися, коли читаєш «Реве та стогне Дніпр широкий». Але чи справді Тарас Шевченко — це отой вусатий замучений дядько? Чи справді все, чим він жив, про що думав і що робив — це страждав за Україною?

"У нього вселився світський біс": Шевченко, про якого не розповідали у школі. Новости Днепра

Як згадують близькі друзі Тараса Шевченка, поет був денді, дуже любив дівчат (бажано, українських) та випивати у хорошій компанії. Всі ці історії не роблять його гіршим поетом чи менш значимим для України. Проте, є факти, які від нас добре приховали в школі. А може, й самі не знали?

Тарас Шевченко мотивує!

Ще дитиною Тарас Шевченко втік до сусіднього села до дячка-маляра, щоб той навчив його малювати. Маляр подивився на хлопця і сказав, що він — нездара, який не зможе писати картини. Але Тарас Шевченко не здався і має шедевральні роботи. І як йому це вдалося без інтернету?

"У нього вселився світський біс": Шевченко, про якого не розповідали у школі. Новости Днепра

Перше кохання

Коли Тарасові Шевченку «тринадцятий минало» і він «пас ягнята за селом» і несподівано заплакав, то втішила його Оксана Коваленко. Вона і стала першою, хто покорив серце поета.

"У нього вселився світський біс": Шевченко, про якого не розповідали у школі. Новости Днепра

Кріпак у єнотовій шубі

Коли до Тараса Шевченка прийшли слава та гроші, поет та художник із задоволенням в цьому «купався». Він любив купляти дорогі парусинові костюми, колись навіть придбав шубу із єнота. В петербурзьких домах молодий Тарас Григорович був дуже популярним. Все через його нелегку долю. Його друг Іван Сошенко, з яким поет ділив квартиру, писав:

Тарас мій частенько став роз`їжати по вечорах. Він, як-то кажуть, увійшов у моду; його приймали скрізь як диковинку. Він став гарно вдягатися, навіть з претензією на франтівство, словом, у нього вселився світський біс.

"У нього вселився світський біс": Шевченко, про якого не розповідали у школі. Новости Днепра

Ром

Улюбленим напоєм Тараса Шевченка був ром. Тоді його дістати було нелегко — привозили тільки закордонний. Та і задоволенням це було недешевим. Проте, якщо для кобзаря єнотова шуба не була проблемою, то ром — точно завжди стояв у барі.

Читайте также:

«Материк» станет «NEO PLAZA»: стала известна предварительная дата открытия нового ТРЦ Днепра

Их гибель на наших руках: в Днепре в огне каждый год умирает множество диких животных

Делили дозу прямо на детской площадке: в Днепре наркоманы совсем обнаглели

Он мог умереть: в Кривом Роге школьники спасли бездомного из ловушки

Подписывайтесь на нашу страницу в Facebook.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram.

Запись «У нього вселився світський біс»: Шевченко, про якого не розповідали у школі впервые появилась Наше Місто.

DHI Hair Transplant Dental Implant Istanbul Hair Transplant In Istanbul Hair Transplant Istanbul Dental Implant: The Perfect Solution to Revitalize Your Smile Advantages Of Having Dental Implants In Istanbul The Effects of Hair Transplantation on Self-Confidence Those Who Have Not Lost Their Glow: Stories of Celebrities Who Had Hair Transplants The Importance of Working with an Accident Lawyer in New York: Defend Your Rights! Refreshing Confidence: Celebrities Transformed by Hair Transplantation IQOS: Heated Tobacco Technology and User Experience