pavlograd.info 12.03.2019 19:05

Цього року у Дніпрі з ініціативи мера Бориса Філатова у міському бюджеті на співфінансування ремонтних робіт у будинках об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і житлово-будівельних кооперативів (ЖБК) передбачили 38 млн грн. Це майже на 10 млн грн більше, ніж торік. Додатково 30% від цієї суми вдалося залучити із депутатських коштів. Таким чином, між 342 переможцями, які подали заявки на співфінансування ремонтів, загалом буде розподілено 49 млн грн.

«Серед найпопулярніших видів робіт залишається ремонт сантехсистем, електромереж, заміна вікон і дверей у під’їздах, а також ремонт дахів, міжпанельних швів, ліфтового обладнання тощо. Загалом така міська програма, в рамках якої більшу частину ремонтних робіт у будинках ОСББ і ЖБК фінансує міський бюджет, спонукає мешканців підтримувати свої будинки у задовільному стані. Якщо самі містяни, як балансоутримувачі своїх будинків, зацікавлені у цьому, вони докладають усіх зусиль, зокрема фінансових, і беруть участь у такому проекті», – сказав начальник відділу по роботі з органами самоорганізації населення та об’єднаннями громадян департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради Сергій Іванченко.

ОСББ «Ломівське, 7» у будинку на вулиці Шолохова, 7 уже неодноразово брало участь у програмі співфінансування. Останній реалізований проект – ремонт даху. До цього у співпраці з містом було відремонтовано сантехсистеми у підвалах будинку та замінено вікна у під’їздах.

«Загальний ремонт покрівлі коштував 600 тис. грн, 50% від цієї суми сплатив міський бюджет, решта – кошти мешканців і депутатські кошти. Зрозуміло, що більшість ремонтів – дорогі, і власними силами робити їх дуже затратно, а коли є така програма, коли частину робіт допомагає фінансувати місто, це велика підмога. Цього року ми теж беремо участь у проекті зі співфінансування, зокрема, ремонтуватимемо електромережі у двох під’їздах будинку», – розповів голова ОСББ «Ломівське, 7» Юрій Яненський.

Житлово-будівельний кооператив 197 на вул. Калиновій, 49 – теж учасник програми співфінансування. У цій багатоповерхівці з двох блоків у грудні минулого року встановили теплопункт, завдяки якому тепло рівномірно розподіляється по всіх квартирах. Крім того, мешканці економлять кошти на опаленні. Встановлення теплопункту коштувало 292 тис. грн, 20% від цієї суми сплатили мешканці, решту – міський бюджет.

«Раніше мали таку проблему, як нерівномірний розподіл тепла по квартирах – в одних було тепло, в інших – прохолодно. Зі встановленням теплопункту все налагодилося. Також у нас є можливість заощаджувати кошти на опаленні. Попередньо домовившись з усіма мешканцями, встановили на пункті комфортну для себе температуру і відчули значну економію на опаленні – від 400 до 700 грн», – додала голова ЖБК 197 Нела Щербанюк.

Довідка. У 2018 році з міського бюджету було профінансовано 223 проекти на суму 29 млн грн. У Дніпрі налічується 1 тис. 421 ОСББ та ЖБК.

Запись У Дніпрі цього року планують реалізувати 342 проекти у будинках ОСББ/ЖБК за програмою співфінансування впервые появилась Наше Місто.