pavlograd.info 21.05.2019

Нині у Дніпрі остаточно сформований тренд гуманізації міського простору. Про це під час прес-конференції 21 травня повідомив головний архітектор міста Дмитро Волик.

Трансформація міського простору: які зміни чекають на Дніпро. Новости Днепра

«Одним із наших основних завдань є процес урбаністичного перегляду параметрів міського середовища для того, щоб забезпечити щоденний комфорт перебування та пересування мешканців вулицями міста. У цьому процесі ми дотримуємося декількох принципових для нас аспектів: створення безбар’єрного середовища, забезпечення велосипедної інфраструктури міста та перегляд просторів для відпочинку й занять спортом», – зазначив Дмитро Волик.

За його словами, щодо першого аспекту, то всі проекти з бюджетним фінансуванням, які наразі розглядає міська рада, обов’язково містять рішення, що надають повноцінну доступність та інклюзивність. Тобто, все робиться для того, щоб у місті було комфортно пересуватися людям з обмеженими фізичними можливостями, батькам із дітьми у візках, перехожим з великими валізами тощо. Крім того, місто відстежує провідні світові тенденції у цій сфері.
Окремо Дмитро Волик зупинився на створенні комфортних умов для велосипедистів і зон для дозвілля та активного відпочинку.

Трансформація міського простору: які зміни чекають на Дніпро. Новости Днепра

«Нині всі проекти капітальних ремонтів вулиць, які включають відновлення дорожнього полотна та заміну тротуарів, уже містять елементи велосипедної інфраструктури. Ми плануємо у короткий термін привести центральну частину міста до такого стану, коли можна буде побудувати для себе вільний веломаршрут. Також багато уваги ми приділяємо створенню рекреаційних просторів. Наразі триває робота з благоустрою Набережної Перемоги. Передбачено довгий променад з велосипедними доріжками фактично через усю вулицю. Також заплановане створення окремих проектів територій для відпочинку містян, які вміщуватимуть багато людей та фактично будуть для Перемоги районними парками. Наразі тривають роботи над фрагментом площею 2 гектари, де будуть дитячі майданчики, зони відпочинку з вільним виходом до води та декоративним озелененням», – сказав головний архітектор міста.

Дмитро Волик також додав, що паралельно ведеться робота над містобудівною документацією.

«Наразі в нас новий етап у корекції генерального плану міста. Завдяки цьому буде вирішено понад 200 локальних питань. Також завершується робота над історико-архітектурним опорним планом, який створено для регламентації діяльності в історичних районах міста. Він допоможе зберегти історичне середовище, але при цьому дасть можливість реалізувати інвестиційний процес у рамках чинного законодавства. Його (історико-архітектурний план. – Ред.) ми плануємо отримати наприкінці 2019 року», – підсумував Дмитро Волик.

Запись Трансформація міського простору: які зміни чекають на Дніпро впервые появилась Наше Місто.