Свинячий грип Павлограду не загрожує – Павлоград.info
pavlograd.info 15.12.2017 18:09

Свинячий грип чи його різновиди у цьому сезоні не загрожуватимуть павлоградцям. Однак варто остерігатися вже традиційних штамів вірусного захворювання і не займатися самолікуванням. Про це повідомила 14 грудня журналістам головна лікарка міського Центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Дуднікова.

За словами лікарки, станом на 14 грудня в Павлограді не зафіксовано жодного випадку захворювання на грип. Однак спостерігається зростання захворюваності на гостро-респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). Поширенню вірусів сприяють тепло й сирість у повітрі. О. Дуднікова зазначила, що, згідно з даними моніторингу, за останній тиждень кількість випадків ГРВІ зросла до 1000, а протягом 6 тижнів їх було зафіксовано близько 6000, із них майже 5000 – серед дітей.

«На сьогодні на карантин частково закрита СШ №3 і закрита школа №9. Загалом це 28 класів. Заняття в них припинені, оскільки захворюваність серед учнів перевищила допустимий поріг у 30%», – сказала О. Дуднікова. Вона припустила, що вже найближчого понеділка карантин у СШ №3 знімуть. Головна лікарка Центру зазначила, що цього сезону павлоградські медики очікують циркулювання в місті двох штамів грипу – А і В. «Але ні про який свинячий грип не йдеться. Ми не заспокоюємо, це реальність. Але люди мають розуміти, що звичайний грип, так само як і звичайне ОРВІ, здатні призвести до важких наслідків у разі їх не належного лікування», – підкреслила О. Дуднікова.

Вона закликала батьків вже хворих дітей не лікувати їх власноруч, а обов’язково звертатися до лікаря. Адже самолікування загрожує тяжкими наслідками для здоров`я дитини – приміром, затяжним бронхітом чи пневмонією, сказала О. Дуднікова. За її словами, за перших ознак застуди хворому (дорослому чи дитині) варто більше пити теплої рідини і краще відлежатись. У якості профілактики лікарка рекомендує вживати овочі й фрукти, багаті вітаміном С і фітонцидами, а також вести здоровий спосіб життя. Відповідаючи на питання журналістів, Олена Дуднікова також повідомила, що нині в аптеках є доступна за ціною якісна вакцина проти грипу. Прищепитися від вірусу ще не пізно, повідомила лікарка.

Олекса Сурай