pavlograd.info 20.12.2017 14:32

Мешканець Першотравенська отримав 3 роки колонії за крадіжку спортивного велосипеда, який належить іншому містянину. Обвинувачений свою провину заперечив. За його словами, він не вкрав чуже майно, а купив. До речі, рік тому суд вже покарав цього чоловіка за подібний злочин.

Про обставини пригоди йдеться у вироку міського суду від 11 грудня. Згідно з документом, головним фігурантом справи став непрацюючий мешканець шахтарського містечка. Слідство встановило, що ранком 5 липня 2017 року чоловік перебував у коридорі міської лікарні на вулиці Шахтарської Слави. Він звернув увагу на сріблястий велосипед, що стояв у фойе медзакладу, біля центрального входу. Обвинувачений скористався тим, що біля велосипеда нікого не було, зайшов до фойе, викотив на вулицю, сів і поїхав. Сума збитку, завдоного потерпілому, склала 2368 грн. Саме стільки, за висновками експертизи, коштував двоколесний транспорт «KOLT Formula».

Під час судового засідання обвинувачений вказав інші дату й обставини пригоди з велосипедом. Він розповів, що 8 липня по обіді гуляв біля однієї з міських кав`ярень. Тут він зустрів знайомого хлопця зі своїм приятелем. Хлопець котив у руках спортивний велосипед. За словами обвинуваченого, молодики запропонували йому купити веломашину, і він на цю пропозицію пристав, заплативши власнику 450 грн. На тому й розійшлися. Після цього обвинувачений кілька днів користувався новим велосипедом, а потім здав його до ломбарду за 600 грн. А вже наступного дня працівник ломбарду повідомив йому, що велосипед крадений. Обвинувачений розповів, що побоявся звертатися до поліції, бо нещодавно отримав від суду покарання за крадіжку іншого велосипеда. Молодик наполягав, що цьогоразу крадіжки не було, бо велосипед він купив.

Свідчень потерпілого у вироку немає, оскільки він просив суд розглянути справу без його участі. Відомо лише, що власник вкраденого велосипеда не мав жодних претензій до крадія, зазначив, що збитки йому відшкодовано. На своєму засіданні 11 грудня Першотравенський міський суд визнав обвинуваченого винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 185 КК України і призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки і 1 місяць, враховуючи не відбуту частину попереднього покарання. У чоловіка є час, аби оскаржити цей вирок.

Олекса Сурай