Плата за гуртки у дитячих музичних школах Павлограда збільшилась вдвічі – Павлоград.info
pavlograd.info 13.12.2017 14:20

Незабаром розмір плати батьків за навчання їхніх дітей у початкових спеціалізованих навчальних закладах, а саме дитячих музичних школах, збільшиться більше ніж в два рази.

Про це повідомила заступник міського голови Павлограда Олена Шуліка під час засідання позачергової сесії Павлоградської міськради.

«З такою пропозицією до нас та депутатів керівники музичних шкіл вийшли ще у липні. Ми досі стримували розмір плати і не піднімали її останні три роки. Але на сьогодні ми більше не можемо цього робити, бо школам потрібно ще увійшли у бюджет 2018 року. До сьогодні мінімальна плата складала 100 гривень (гуртки навчання гри на струнних музичних інструментах – бандурі, балалайці, домбрі). Ми зробили моніторинг розміру плати по музичних школах області. Всі вони з вересня підняли плату за розрахунком 10 % від мінімальної заробітної плати, а це 320 гривень», – розповіла Олена Шуліка.

За її словами, таке різке та підвищення сильно вдарить по гаманцям батьків та міському бюджету. Тому максимальна плата за найдорожчі гуртки (фортепіано, гітари, синтезатора, електрогітари, сольного співу) складатиме 300 гривень на місяць. До цього вона складала 170 гривень.

Ті гуртки, які коштували 120 гривень (скрипка, віолончель, духові та ударні інструменти, гуртки хоровий, хореографічний та образотворчого мистецтва), подорожчали до 250 гривень на місяць. За навчання гри на бандурі, балалайці та домбрі батьки дітей тепер платитимуть 230 гривень.

Разом з тим, діти-інваліди, сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, з багатодітних та малозабезпечених сімей, діти, які займаються в інтернатному відділенні (12 чоловік), діти загиблих учасників АТО проходитимуть навчання у музичних школах безкоштовно, а діти переселенців та діти учасників бойових дій – платитимуть лише 50 відсотків від розміру плати.

Кріста Офенбах