pavlograd.info 04.01.2019 21:27

Ще 1 січня чотири будинки № 5,6 та 11 (1 та 2 корпус) по вул. Західнодонбаській залишились без світла. Все це через велике навантаження на основний підземний кабель електромереж, особливо під час святкування Нового року, пояснювали комунальники. Станом на вечір четвергу, 3 січня, в будинках досі не було електроенергії. Ближче до ночі світло в будинках стали вмикати, однак тільки на 2 години в аварійному режимі по черзі на кожний дім.

Про це повідомила управляюча будинків №5 та 11/1 Маргарита Абдулова.

«У нас вже третій день немає світла. Згорів електричний кабель. Через це люди сидять не лише без світла, а й без автономного опалення (у деяких встановлене електричне). В квартирах лише по 6 градусів тепла, діти замерзають, продукти в холодильниках зіпсувалися. – пояснює управляюча будинками Маргарита Вікторівна. – Раніше на цьому кабелі «сиділи» лише три будинки – №№ 5, 11/1 та 11/2, а будинок № 6 – на своєму окремому. Але в 2011 році кабель, який підводив електроенергію до будинку № 6, випадково перебив екскаватор. І будинок залишився тоді без світла, його нібито тимчасово підключили до кабелю цих трьох будинків. А багато мешканців цього будинку в цьому році поставили електроопалення, звісно, навантаження на кабель зросло, плюс новорічні свята – всі по включали гірлянди, ялинки, багато електроприборів, бойлери. Я це питання щодо заміни кабелю піднімала на річному звіті мера міста 15 грудня. Анатолій Вершина пообіцяв, що це питання буде вирішуватись найближчим часом».

Кабель у середу, 2 січня, частково відновили (близько 100 метрів кабелю), кинули по повітрю тимчасовий, але через перенавантаження він знову згорів. На місці працювали бригади РЕМ, ЦОК, співробітники Управління комунального господарства та будівництва.

«Ми будемо відновлювати основний кабель. Тимчасово хочемо роз’єднати будинки на дві лінії електромереж – один будинок поставити на тимчасовий кабель, інші три – на основний. А вже потім, після Різдва, відновити тут основну електромережу повністю і поставити на неї всі чотири будинки. Наразі ми вже замовили нові кабелі. Станом, на вечір 3 січня роботи з відновлення кабелів були вже майже завершені, йшли випробування на працездатність електромережі та підготовчі роботи до подальшого запуску живлення будинків», – казав начальник Управління ЖКГіБ Андрій Завгородній.

Електроенергію в будинки таки стали давати, але поки що в аварійному режимі. Світло на кожний будинок подають на 2 години.

Як пояснила керуюча будинками, вони чекають на новий кабель, який впродовж кількох днів повинні привезти з Запоріжжя. Коли його будуть монтувати, поки що невідомо.

Кріста Офенбах