pavlograd.info 17.11.2018 16:36

Непублічна міжнародна група була створена, оскільки Мінські домовленості зайшли в глухий кут та не виконуються.Про це заявив лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко в ефірі програми «PRIME Скрипін».

«Всі розуміють, що повернення окупованих територій може бути вирішене відносно швидко. Питання тільки, коли і на яких умовах. Оце ми якраз і обговорювали», – каже Гриценко

План з врегулювання конфлікту передбачає, що питання контролю над кордоном на Донбасі має бути вирішене в першу чергу. В цьому плані прописано, що кількість введених миротворців має складати 30-40 тисяч осіб і вони повинні вводились на Донбас саме на тих умовах, які вигідні Україні, а не РФ, а саме: аби був перекритий кордон, через який постачають нову техніку та озброєння. Тільки так, на думку лідера «Громадянської позиції», на сході України можна поетапно відновити дію законодавства України, здолати екологічні катастрофи та відновити окуповані території.

«Якби високі чини, які уповноважені приймати рішення, підписавши перший «Мінськ» у вересні 2014-го, або другий «Мінськ» у лютому 2015-го, забезпечили те, що там написано і був спокій – не було б потреби збирати ніякі групи», – вважає він.

Гриценко підкреслив, що учасники дискусії відразу домовились, що напрацьований та погоджений план ляже на столи всім діючим главам держав.

«Його справді поклали на стіл і Порошенку, і Макрону, і Меркель, і Трампу, і Путіну. Його поклали, як тільки зробили. Це не те, що ховається», – відзначив Гриценко.

Лідер «Громадянської позиції» підкреслив, що план робився не «під вибори». Він нагадав, що група працювала ще рік тому: «Напрацювання ці були передані в лютому, потім ще в травні. Це говорить про те, що йде пошук реального рішення».

Гриценко додав, що план передбачає застосування воєнних, поліцейських механізмів, механізмів по лінії Міністерства юстиції, по лініях інших міністерств. В ньому йдеться не лише про Донбас, а й про Крим.

«Це було принципово. На цьому і я в тому числі настояв. Слово Крим у Мінських документах – ні в перших, ні в других – відсутнє. Тому перше ж речення, яке є в цьому плані як завдання, – Україна має повернутися в межі міжнародно визнаних кордонів станом на лютий 2014 року, включаючи Крим», – підкреслив Гриценко.

Нагадаємо, раніше Анатолій Гриценко зазначав, що війна на Донбасі закінчиться після зміни влади.

Запись Гриценко розповів про участь у міжнародній групі з врегулювання питань Донбасу та Криму впервые появилась .