Двох тернівчан суд визнав квартирними злодіями – Павлоград.info
pavlograd.info 03.12.2017 18:31

У Тернівці суд покарав двох квартирних злодіїв, котрі взимку 2015 року обікрали оселю місцевого мешканця. Молодики свою провину визнали. Одного з них суд зобов’язав відшкодувати потерпілому завдані збитки.

Пригода, про яку йдеться у вироку міського суду, сталася вдень 20 лютого 2015 року. За версією слідства, напередодні двоє парубків знайшли загублені ключі від чужої квартири і вирішили ними скористатися. Знаючи про відсутність господаря, обвинувачені відчинили двері і зайшли до його оселі. Звідти вони винесли ноутбук, карту пам`яті, цифровий фотоапарат, сумку до ноутбука, мобільний телефон і гроші в сумі 3000 грн. Загальна сума збитків, які приятелі завдали власнику майна, склала близько 9,5 тис. грн.

Під час судового розгляду обвинувачені визнали себе винними у скоєнні інкримінованого злочину і висловили щире каяття. Хлопці підтвердили обставини крадіжки, викладені слідством. Зі свого боку, потерпілий пояснив судові, що в один із лютневих днів 2015 року він увечері повернувся додому і виявив, що там побували злодії. Чоловік звернувся до поліції. За словами потерпілого, до одного із обвинувачених він не має жодних претензій, оскільки той, мовляв, добровільно відшкодував завданий збиток. А ось його поплічникові потерпілий висунув цивільний позов і просив суд суворо покарати крадія.

Приймаючи рішення, суд врахував особистості обвинувачених. Зокрема, з`ясувалося, що обидва досі не мали судимостей. Один із хлопців мешкає з батьками і цивільною дружиною, неофіційно працює в центрі інтернет-послуг, має заробіток до 3000 грн. на місяць, наркотиків не вживає, горілкою теж не захоплюється, мріє влаштуватися на офіційну роботу, трохи невпевнений у собі. Його приятель, навпаки, перебуває на обліку у лікарів через вживання наркотиків, мешкає з мамою, вітчимом і молодшим братом, спокійний і розсудливий. Також відомо, що минулого року хлопець пройшов курс реабілітації від наркотичної залежності, мріє вивчитись і працювати.

Тернівський міський суд 16 листопада визнав обох підсудних винними у скоєнні крадіжки, поєднаної з проникненням у чуже житло (ч.3 ст. 185 КК України) і призначив кожному з них покарання у вигляді позбавлення волі, але умовно. Одному з хлопців – 3 роки і 6 місяців, іншому – 3 роки. Суд також задовольнив цивільний позов потерпілого і зобов’язав першого підсудного сплатити чоловікові майже 4000 грн. у якості компенсації майнової шкоди. Обвинувачені мають ще час на оскарження вердикту.

Олекса Сурай