pavlograd.info 23.11.2017 22:53

Верховна Рада вирішила: якщо вже Україна йде в Європу, то громадяни повинні платити за тютюнові вироби за європейськими цінами. 2018 року пачка простих сигарет може подорожчати до 30 гривень.

Про це повідомляє UA.today.

Це станеться в разі прийняття законопроекту про поетапне підвищення тютюнового акцизу до європейського рівня, який парламент схвалив у першому читанні 14 листопада.

Керівник Українського центру контролю за тютюном громадської організації “Життя” Андрій Скіпальський розповів: “Зараз ми оцінили, що пачка сигарет коштує в середньому 23-24 гривні. Наступного року очікується підвищення в середньому на 6 гривень. Середня пачка сигарет коштуватиме 2018 року приблизно 30 гривень. Будуть і дорожчі сигарети в преміум-сегменті, але будуть і дешевші”.

Згідно із законопроектом, ставки специфічного акцизу на тютюнові вироби 2018-го зростуть на 29,7%, а в подальшому будуть щорічно збільшуватися на 20% до 2024 року.

“В 2025 році ми очікуємо, що в разі стабільного курсу євро на рівні 31 гривні, і якщо не буде інших змін в податковій політиці, пачка сигарет коштуватиме в середньому 90 гривень”, — додав Скіпальський.

Нагадаємо, 14 листопада Верховна Рада 260 голосами прийняла в першому читанні законопроект №6776-д, яким передбачається підвищення вартості акцизу на тютюнові вироби в країні.

Також нагадаємо, що подорожчання сигарет в Україні триватиме. Не виключено, що вже через кілька років ціна курива стане захмарною для багатьох категорій споживачів тютюнових виробів.