pavlograd.info 31.10.2017 07:21

Запуск опалювального сезону – зона відповідальності і обов’язок місцевої влади. Мери деяких міст, у тому числі мер Павлограда, не забезпечили своєчасне підключення теплопостачання. А це, відповідно до чинного законодавства, тягне за собою кримінальну відповідальність. Зокрема, за невиконання службових обов’язків передбачене покарання у вигляді утримання під вартою строком до 5 років.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Він зазначив, що доходи місцевих бюджетів за 9 місяців поточного року зросли на 31 млрд грн. Вперше за історію України вони складають 50% від загального держбюджету.

«Фінансова достатність місцевого самоврядування дає йому можливість якісно і вчасно надавати послуги своїм громадянам. Зокрема й вчасно почати опалювальний сезон і подати тепло в оселі українців», – пише Генадій Зубко.

За його словами, технічних проблем із запуском опалення в регіонах немає . Натомість є населені пункти, в яких невчасно подбали про свої фінансові зобов'язання.

Місцеве самоврядування зобов’язане відповідно до чинного законодавства сумлінно виконувати обов’язки перед своїми громадянами, наголошує віце-прем’єр-міністр.

Він також додав, що за невиконання службових обов’язків передбачена кримінальна відповідальність. Зокрема, відповідно до ст. 367 Кримінального кодексу України, передбачене утримання під вартою до 5 років за неналежне виконання своїх обов’язків, або невиконання обов’язків, яке призвело до значних наслідків.

До речі, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко доручив головам облдержадміністрацій і місцевим адміністраціям до найближчого вівторка провести моніторинг і підготувати всі проблемні питання щодо проходження опалювального сезону по своїм областям.

При виявлені фактів саботажу, бездіяльності і невчасного виконання обов’язків органами місцевого самоврядування, відповідні матеріали будуть направлені до прокуратури.