pavlograd.info 26.12.2018 15:18

Християнське свято Різдва Ісуса Христа павлоградці тепер можуть відзначати не тільки за Юліанським календарем, а й за Григоріанським – як і всі жителі західних країн. І в понеділок, 24 грудня, ввечері в римо-католицькому храмі Павлограда пройшло святкове богослужіння.

«Найголовніше, що є в католицькій церкві – богослужіння в храмі. Після служби люди йдуть по своїх домівках і там відбувається основна частина світського святкування», – каже настоятель костелу о. Іван Пішак.

На службу прийшли близько 20 вірян.

Богослужіння почалося із виконання релігійних пісень під звуки органної музики, які прославляють Ісуса Христа. Потім в залі запалилося світло (це означає, що Христос народився і на землю прийшло світло), і отець Іван сказав: «Христос народився!» і почав свою проповідь. Він розповів присутнім про історію свята, прочитав святі молитви, благословив оплатки (шматочки святого хліба) та відпустив гріхи вірянам.

А у холі храму облаштували різдвяний вертеп – композицію сцени народження маленького Ісуса: ясла із ляльковими фігурами Христа, його матері Діви Марії, пастухів, овець, волхвів. Встановили і різдвяну ялинку з прикрасами.

Ще одне святкове богослужіння у римо-католицькому костелі відбулося безпосередньо на католицьке Різдво 25 грудня.

В цей же день на Соборній площі для мешканців міста Католицька громада (в т.ч. представники римо-католицького храму) разом із працівниками відділу культури представили святкову програму. На площі співали різдвяні колядки місіонери з м. Вінниця та вихованці театру «Вертеп Марії», молодь розповідала історію походження цього свята, читали святкові вірші. Городян привітав священик греко-католицької громади м. Першотравенськ отець Ярослав Швачук.

«До нас підходили незадоволені люди і питали, чи це не та церква, яку утворено за ініціативою президента. Ми їм відповідали, що Помісна церква святкує Різдво 7 січня. Католики всіх країн світу відзначають це свято 25 грудня ще з 1582 року. У місті костел збудовано ще 118 років тому, коли у місті проживало 312 поляків. І всі 118 років ми відзначали Різдво в цей день, просто в цьому році вийшли на площу. Це абсолютно нормально», – розповів учасник ГО «Спілка поляків «Добра воля» Богдан.

Кріста Офенбах