pavlograd.info 22.12.2017 15:42

Сьогодні, 22 грудня, має бути офіційно опубліковано рішення про скасування наказу МОЗ, яке забороняє жінкам займатися 458 видами діяльності.

Про це повідомила народний депутат Ірина Суслова у себе в Facebook.

Наказ Міністерства охорони здоров'я № 256 із забороненими для жінок професіями був прийнятий ще в грудні 1993 року. Офіційно він називається «Про затвердження Переліку важких робіт і робіт зі шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок». Але депутат Суслова звертає увагу, що неясно, хто визначав зазначені професії «важкими» і за якими критеріями визначалася їх шкідливість. Так, наприклад, згідно з наказом, жінкам дозволено бути прибиральницею в метрополітені, але не друкаркою поїзда.

«Жінка не мала права водити автобус, поїзд метро. У літакобудуванні були заборони. Жінка могла працювати тільки стюардесою, а керувати літаком не могла», – роз'яснила народний депутат Світлана Войцеховська.

У списку під забороною для жінок були професії, пов'язані з управлінням великогабаритним транспортом, робота в пожежній службі, водолазних підрозділах. Обмеження для жінок були встановлені у військовій службі, правоохоронної діяльності, гірничої галузі, металургії, на хімвиробництво, а також в сфері харчового виробництва, транспорту, зв'язку та сільського господарства.

«Це один з кращих передноворічних подарунків, які були в моєму житті! – підкреслила Ірина Суслова – Скасування наказу повинна стати першим кроком на шляху до недискримінації жінок в трудових відносинах. Далі – створення безпечних умов праці для всіх людей, незалежно від статі, боротьба з гендерної сегрегацією при працевлаштуванні і викорінення сексизму на роботі».