pavlograd.info 09.05.2022 12:37

В Новомосковске задумались над сносом советского памятника истребителю МіГ-21. Об этом сообщает городской голова Новомосковска Сергей Резник. Взлететь самолет – не взлетит, но бомбу оккупанты на него сбросить могут, чтобы новомосковцы навсегда забыли о боевой авиации.

« Рівень патріотизму у новомосковців просто зашкалює. Днями молодь намагалася залізти на пам’ятник «Літак» і здерти червоні зірки на його хвостовому оперенні. Добре, що не полізли ще й на крила. Дав команду комунальникам, зірки зафарбували, – написал Сергей Резник.

Пам’ятник «Літак» був встановлений у Новомосковську в 1985 році. Начебто на честь 295-ї авіаційної дивізії, яка у 1943 році брала участь у звільненні Новомосковська від фашистів.

Водночас реактивний фронтовий винищувач МіГ-21, макет якого встановили на постамент, жодного відношення до 295-ї авіаційної дивізії та й узагалі до Другої світової війни не мав і мати не міг. Серійне виробництво літаків такого класу почалося лише в 60-70-х роках минулого століття, а в 1985-86 роках в СРСР його припинили випускати. Та він і досі знаходиться на озброєнні кількох армій світу.

Тиждень тому в такий же літак-пам’ятник у Дніпрі вдарила російська ракета. Можливо, з висоти БПЛА його прийняли за бойовий. Одразу в соцмережах новомосковці почали висловлювати вимоги щодо знесення нашого Літака задля безпеки городян…».

Запись В Новомосковске требуют сдать памятник истребителю МіГ-21 на металлолом, – гордиться тут нечем впервые появилась .