У Словаччині офіційно призначено нового президента – Павлоград.info
pavlograd.info 15.06.2024 14:18

Петер Пеллегріні, який переміг на президентських виборах у Словаччині, 15 червня офіційно склав присягу та приступив до виконання обов’язків.
Про це повідомляє Aktuality.
Церемонія, на якій Пеллегріні почав виконувати повноваження президента Словаччини, відбувається у Словацькому філармонічному оркестрі, де організовують символічне засідання парламенту.
На заході, куди запросили близько 400 гостей, вже колишня словацька президентка Зузана Чапутова офіційно передала повноваження Пеллегріні.
Фото: RTVSУ першій промові в статусі президента Словаччини Пеллегріні згадав про нещодавній замах на прем’єр-міністра Роберта Фіцо та закликав до досягнення миру та об’єднання суспільства.
Офіційні заходи з нагоди інавгурації нового словацького президента триватимуть до вечора суботи, серед них – урочиста меса та військовий парад у Братиславі.
Перша офіційна поява Пеллегріні на міжнародній арені очікується вже 17 червня: він представлятиме Словаччину на неформальній зустрічі лідерів ЄС у Брюсселі. А першу закордонну поїздку – за традицією, в Чехію, – Пеллегріні здійснить 26 червня.
Нагадаємо, Пеллегріні у другому турі виборів президента Словаччини переміг прозахідного кар'єрного дипломата, проукраїнського ексглаву МЗС Івана Корчока з 53,12% голосів.
Тепер словацький прем'єр-міністр Роберт Фіцо та його союзники контролюють парламент, уряд і президентський офіс Словаччини.