У павлоградському кастингу талант-фесту «Z_ефір» взяли участь майже 600 дітей – Павлоград.info
pavlograd.info 02.04.2018 21:55

У Павлограді відбувся зліт юних талантів обласного фесту «Z_ефір». У кастингу взяли участь майже 600 дітей, які представили на суд журі понад півсотні різножанрових номерів. Наступна зупинка зіркового марафону – Кривий Ріг. Про це повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

У третьому кастингу взяли участь юні таланти з Павлограда, Тернівки, Синельникового та прилеглих районів. Вражали в п’яти жанрах – вокальне та театральне мистецтво, хореографія, оригінальний та інструментальний жанри.

Ансамбль бандуристів «Надія» з Павлограда підготував на конкурс номер «Деревце роду». Композиція про Україну отримала найвищу оцінку журі – дівчата пройшли у фінал.

«Бандура важить сім кіло і на ній 55 струн. Треба кожну приборкати, аби вийшла красива мелодія. Якщо постаратися, грі на цьому інструменті можна навчитися за чотири місяці. Головне – бажання й наполегливі тренування», – говорить одна з бандуристок Анастасія Гладишева.

Перше місце – і в студії дизайну «Фантазія» з Тернівки, яка представила на фесті колекцію жіночого одягу «Слов’яночка». Кожний виріб дівчата виготовляли власноруч: від сукні до головного убору з колосками пшениці. Кажуть, робота копітка, на неї витратили півроку.

«Наша студія існує давно. Спочатку це був гурток шиття, який згодом переріс у театральні постановки. Ми – постійні учасники національних та міжнародних конкурсів, де звикли перемагати», – посміхнулася конкурсантка Христина Лисогоря.

Пробився у фінал і колектив «Зорецвіт» з Іларіонового. На сцені одночасно виступали майже півсотні дівчат. Їхній номер «З Україною в серці» вразив до глибини душі.

«Дуже яскравий і колоритний номер. Невід’ємна його частина – великі кульки, з яких ми під час танцю виклали калину. Насправді, це звичайні м’ячі для фітнесу. Ми їх просто обтягнули кольоровою тканиною», – поділилася одна з танцюристок Олена Шевчик.

Загалом, журі обрало більше 20 переможців. Визначити найкращих – задача була не з простих. Оцінювали майстерність, талановитість, вміння тримати себе на сцені.

«Це вже третє місто, де ми обираємо таланти. Тут, у Павлограді, дуже сильні інструменталісти та вокалісти. Видно, що викладачі натхненно працюють з дітьми. Виступи злагоджені та органічні», – зазначила член журі, викладач Дніпровського коледжу культури та мистецтв Анна Калиновська.

Перший відбірковий тур Дніпропетровщиною триватиме до 10 травня, другий – з 16 по 18 травня.

«Фестиваль «Z_ефір» – наче снігова лавина дитячих посмішок та яскравих номерів. У кожному місті та районі море цікавинок, родзинок і приємних несподіванок. Нам щоразу стає все складніше обирати найкращих», – наголосила радник голови ДніпроОДА Ольга Горб.

У фінал оберуть 30 переможців, які виступлять на гала-концерті 1 червня.

Фест талантів «Z_ефір» ініціювала ДніпроОДА. Його назва символічна: солодкий зефір асоціюється з дитинством, а англійська літера Z означає покоління, яке народилося між ранніми 90-ми та середніми двохтисячними. На конкурс надійшло майже 2 тис. анкет – це близько 20 тис. учасників.