pavlograd.info 25.01.2019 18:12

Торік медики Дніпропетровського обласного перинатального центру врятували 276 недоношених немовлят. 20 із них не важили й кілограма, 50 – були меншими за півтора. Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА.

«Кожне дванадцяте немовля у Центрі народжується передчасно. Такі діти потребують тривалого високоспеціалізованого лікування. Ми переконані, що низька вага при народженні – не вирок. Усіма силами боремось за життя «поспішайчиків», – пояснила головний лікар перинатального центру Людмила Падалко.

За рік у Центрі народилися 83 пари двійнят, двічі приймали трійнят. Історію однієї із породілль згадують досі.

«До нас надійшла 17-річна дівчина, яка очікувала трійню. Пологи у неї приймали на 30-му тижні вагітності, адже були ризики для життя немовлят. Дівчатка народилися з критичною вагою: 820, 960 та 1 300 грамів. Протягом двох місяців їх доглядали у відділенні реанімації новонароджених та у відділенні постінтенсивного догляду й виходжування. Виписали малят, коли ті набрали два кілограми», – розповіла Людмила Падалко.

60% передчасних пологів Дніпропетровщини проходять у перинатальному центрі.

Загалом у 2018 році медики закладу допомогли побачити світ майже 4 тисячам малюків. Це – 15% усіх новонароджених області.