США виділяють Україні 1,5 млрд доларів на енергетику та гуманітарну підтримку – Павлоград.info
pavlograd.info 15.06.2024 13:50

Віцепрезидентка США Камала Гарріс із нагоди участі в Глобальному саміті миру оголосила про виділення Україні 1,5 мільярда доларів через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Державний департамент для підтримки українського народу.
Про це повідомили в Білому домі.
Більшість коштів – 500 мільйонів доларів разом із 324 мільйонами доларів уже оголошеного фінансування – піде на задоволення надзвичайних енергетичних потреб в Україні, зокрема ремонт пошкодженої інфраструктури.
Понад 379 мільйонів доларів підуть на гуманітарну допомогу для біженців, внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від конфлікту громад – від продовольства до послуг водопостачання, санітарії та гігієни.
Ще 300 мільйонів доларів будуть спрямовані на підтримку цивільної безпеки України – забезпечення обладнанням українських прикордонників та правоохоронців.
"Ці кошти надходять як частина більшого пакету зовнішньої допомоги, ініційованого президентом Байденом для підтримки народу України", – уточнили в Білому домі.

Там зазначили, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року США виділили понад 3,2 мільярда доларів на гуманітарну допомогу та майже 1,5 мільярда доларів на відновлення енергетичного сектору України.
Нагадаємо, що напередодні президент США Джо Байден і президент України Володимир Зеленський підписали 10-річну двосторонню угоду про безпеку, спрямовану на посилення оборонних спроможностей Києва.