pavlograd.info 02.12.2017 18:29

Якби вибори до Верховної Ради відбулися в найближчу неділю, то до парламенту пройшло б п’ять політичних партій.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного у вересні-жовтні компанією GFK на замовлення американського Міжнародного республіканського інституту (IRI), пишуть Комментарі.ua.

Перше місце з 12% голосів отримала б партія Всеукраїнське Об’єднання Батьківщина (підтримка не змінилася, в порівнянні з червнем). Друге місце зайняла б партія Блок Петра Порошенка Солідарність 7% (+ 2%, в порівнянні з червнем), третє-четверте місця займають Опозиційний Блок з 6% (+ 1%, в порівнянні з червнем) і партія За Життя з 6% ( без змін), п’яте – партія Анатолія Гриценка Громадянська позиція, яка набрала 5% (+ 1%).

У партій Самопоміч – 3% голосів (мінус 1% підтримки), Народного Фронту – 1% (без змін). Це означає, що таких партій, як Свобода, Наш край, Відродження та інших, в наступному парламенті не було б, оскільки їх рейтинг нижче встановленого рівня (вище 5%).

Таким чином, у порівнянні з результатами червневого дослідження GFK / IRI, зростає підтримка партії Опозиційний Блок – вона перемістилася з п’ятої на третю-четверту позицію в рейтингу.

У той же час партія За Життя впала в рейтингу з другого місця на третє-четверте, а Радикальна партія Олега Ляшка, з третього на шосте. Партію Ляшка, у випадку проведення парламентських виборів, підтримали б 4% виборців, і вона не подолала б бар’єр для проходження в парламент.

Читайте: Вибори до ОТГ стали тестом на реальну партійність – політолог

Відповідно до результатів дослідження, 88% виборців не схвалюють діяльність Верховної Ради (55% “повністю не схвалюють”, а 33% “швидше не схвалюють”).

При цьому, ідею проведення дострокових виборів до Верховної Ради підтримують 47% опитаних: 21% сказали “однозначно так”, щодо проведення дострокових виборів, а 26% “скоріше так”.

Як свідчать результати дослідження, в порівнянні з червнем, збільшився позитивний рейтинг лідера партії Громадянська позиція Анатолія Гриценка, співголови парламентської фракції Опозиційний Блок Олександра Вілкула. У той же час, соціологи зафіксували падіння рейтингу лідера Радикальної партії Олега Ляшка, лідера ВО Свобода Олега Тягнибока, керівництва парламенту і країни.

Ставлення до політиків, згідно з дослідженням GFK / IRI, проведеним у червні поточного року.

66% респондентів відзначили, що за останні 12 місяців економічне становище в країні погіршилось (31% – “набагато погіршилось”, 35% – “трохи погіршилось”).

Ключовими проблемами українці назвали зростання цін, війну на Донбасі, безробіття, недостатню соціальний захист бідних, девальвацію гривні, медицину, корупцію.

Більшість опитаних не підтримують пенсійну реформу, запропоновану урядом.

Дослідження було проведено з 14 вересня по 10 жовтня 2017 року на всій території України, крім Криму та окупованих районів Донбасу.

Опитано 2 400 респондентів. Похибка не перевищує 1,7%.