pavlograd.info 16.05.2022 16:36

Глава Днепропетровского областного совета Николай Лукашук сообщил, что сегодня утром в области, как и по всей территории Украины, была угроза ракетных ударов.

Николай Лукашук добавил, что в последнее время российские оккупационные войска почти ежедневно обстреливают приграничные территории из «Градов» и минометов, – сообщает пресс-служба Днепропетровского облсовета:

“Очільник обласної ради запевнив: обстріли ведуться з великої дистанції і загрози входу ворога на територію області немає. Також Микола Лукашук розповів:
«Зараз на Дніпропетровщині поповнився список громад, які постраждали у зв’язку з військовою агресією. Обласна рада зверталася до військової адміністрації з проханням подати клопотання до Мінреінтеграції щодо внесення до переліку таких територій Великомихайлівської, Маломихайлівської, Покровської та Межівської громад.
В оновлений список поки що увійшла тільки Великомихайлівська ТГ. До початку повномасштабного вторгнення там проживало близько 4 тисяч громадян, через російську агресію та обстріли з громади виїхало близько тисячі мешканців. Наприкінці квітня дві громади Дніпропетровщини вже увійшли до переліку – це Зеленодольська і Широківська громади, звідки виїхало близько 14 тисяч жителів».
Внесення в список Мінреінтеграції означає, що мешканці цих територій, чиє житло було ушкоджено внаслідок обстрілів і які вже виїхали чи планують виїхати з території громади, зможуть отримати статус внутрішньо переміщеної особи та оформити відповідні виплати. Кожен дорослий переселенець може щомісяця отримувати по 2 тисячі гривень щомісяця. Якщо мова йде про дітей та людей з інвалідністю, щомісячна допомога складає 3 тисячі гривень.Голова обласної ради також розповів про ситуацію щодо переселенців в області:
«За останніми даними, в області проживає більше 225 тисяч внутрішньо переміщених осіб. З них 53 тис – це діти. Найбільше переселенців проживає у Дніпрі та Кривому Розі. Люди забезпечені всім необхідним ».

Запись Российские оккупационные войска ежедневно обстреливают приграничные территории Днепропетровщины, но не приблизились ни на метр впервые появилась .