pavlograd.info 23.11.2017 22:54

Депутати Павлоградської міськради більшістю голосів фактично відмовили у приватизації комунальних будівель у центрі міста їхньому теперішньому орендарю – бізнесмену Георгію Масленнікову. Нині прокуратура звинувачує його у низці службових злочинів. Голосування за проект рішення щодо приватизації відбулося 21 листопада під час пленарного засіданні сесії.

Щойно начальник міського відділу обліку комунального майна та житлової площі Володимир Лисак озвучив проект, один з депутатів попросив слова.

«Минулого разу це питання набуло певного резонансу, і багато хто з виборців, містян хотів б знати, як воно буде вирішено, – сказав він. – Це питання в підвішеному стані, бо людина, котра хоче приватизувати цей об`єкт, перебуває під слідством… Я вважаю, що людина, яка знаходиться під слідством, не має права в такому вигляді отримувати можливість приватизовувати… Тим більш, що це слідство розглядає схеми, що нібито депутати мали голосувати за ті рішення, які лобіював Геогрій Масленніков (орендар – прим. авт.). Тобто, він, за версією слідства, брав хабарі за те, щоб потім впливати на рішення депутатів. І якщо ми зараз приймемо рішення про приватизацію, то фактично підтвердимо… усю цю схему. Є пропозиція – відкласти це питання».

Приватизації не дали ходу

Інший депутат і колишній мер Іван Метелиця, запропонував взагалі скасувати договір оренди вказаного комунального майна і виставити його на аукціон. А вже з отриманих за продаж будівель коштів компенсувати Георгію Масленнікову його затрати на благоустрій орендованої нерухомості. Після нетривалої дискусії міськрада, схоже, прийняла соломонове рішення: жоден із присутніх депутатів не проголосував за проект, 8 – були проти, а більшість обранців (21) утрималась. Тому депутатської згоди на приватизацію орендованих будівель бізнесмен Георгій Масленніков цього разу не отримав. А ось озвучену ідею про розірвання договору оренди і проведення аукціону мер Анатолій Вершина запропонував її ініціаторам оформити документально і з правовим обгрунтуванням. До речі, Г. Масленніков теж був присутній під час обговорення і голосування. Він мовчки спостерігав за процесом, а щойно депутати прийняли рішення, залишив залу.

Тиждень тому, 14 листопада, питання згоди на приватизацію орендованих будівель комунальної власності загальною площею 700 кв.м на вулиці Горького, 135 (поряд із супермаркетом) депутати гарче обговорювали під час спільного засіданні своїх комісій. Чергова спроба підприємця і колишнього керівника КП «Управління ринками», котрий на сьогодні має статус обвинуваченого у службовому кримінальному злочині, придбати орендовану нерухомість обурила деяких обранців. Однак головуючий на засіданні міський голова пояснив, що процедуру розгляду заяви бізнесмена необхідно пройти, бо він має повне право просити місцеву владу продати йому вказані будівлі.

Г. Масленников, який теж завітав на це засідання, стоїчно сприйняв чорний гумор депутатів. «Я в жодному разі не хочу вас розділити. У вас одна команда і ви працюєте виключно на благо людей нашого міста… – дипломатично зауважив підприємець. – Моя справа, яка там зараз… Доки провина не встановлена в суді, особа вважається невинуватою. Тому давайте це питання залишимо на розгляд суду. Ви присутні на всіх засіданнях, ви в курсі всіх подій. Тому винуватий я чи не винуватий хай вирішує суд. Стосовно цього запитання. Я всього лише хочу скористатися своїм законним правом. Коли я укладав договір оренди, я був підприємцем, на даний час я не посадова особа, а є підприємець…»

Щодо планів, то, за словами Г. Масленникова він і надалі мріє перетворити орендовані будівлі в центрі міста на комерційну, з демократичними цінами їдальню. «Але ні в якому разі це не буде ресторан чи кафе. Це колись була їдальня і має такою залишитись», – сказав Г. Масленников. За його словами, реконструкція нерухомості потребує великих коштів. Він справно платить орендну ставку і потроху наводить лад в орендованих приміщеннях. «Це моє дітище, я його взяв у такому стані, я вклав туди не лише свої матеріальні засоби, але й своє серце, свою душу. Я хочу довести справу до кінця…» – запевнив Г. Масленников. Крапку з комою в дискусії поставив мер. А. Вершина запропонував депутатам остаточно вирішити питання щодо заяви бізнесмена на пленарному засіданні сесії 21 листопада.

Вимагав 80 тисяч гривень?

Нагадаємо, вперше ім'я Георгія Масленникова набуло розголосу навесні цього року. Тоді він, ще обіймаючи посаду директора КП, також звернувся до міськради з проханням дозволити йому приватизувати орендовані ним із 2015 року одноповерхові будівлі загальною площею 700 кв. м у центрі міста. До речі, балансоутримувачем цього комунального майна є КП «Агентство Ритуал». Під час спільного засідання депутатських комісій 28 березня директор КП «Управління ринками» оголосив депутатам про свої плани реконструювати будівлі і відкрити там комерційну їдальню.

Бізнесмена тоді фактично підтримав начальник міського відділу обліку комунального майна та житлової площі Володимир Лисак. Він повідомив, що протягом двох років орендар сплатив 167 тис. грн. орендної плати та суттєво поліпшив стан об'єктів, що, за словами В. Лисака, дає право орендарю їх викупити, оминаючи процедуру торгів. У відповідь чимало депутатів висловили сумніви в достовірності зазначених даних. Вже за тиждень, 4 квітня, під час пленарного засідання вони ухвалили, як тоді здавалося, остаточне рішення. На підтримку приватизації Г. Масленниковим об'єкта нерухомості свої голоси віддали менше половини присутніх у залі обранців (дані лічильної комісії запрошені до зали журналісти чули на власні вуха). Проте, незабаром на офіційному сайті міста в розділі «Поіменне голосування 21 сесії» з'явилася інформація, яка вказувала на те, що проект таки підтриманий більшістю депутатів. Це викликало протест із боку окремих фракцій. Врешті решт, питання приватизації скандального об’єкта депутати більше не розглядали.

Згодом громадськість дізналася про те, що Г. Масленников вже не працює директором КП «Управління ринками» і що прокуратура висунула йому звинувачення в скоєнні службового злочину, передбаченого ч.3 ст. 369-2 («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди») КК України. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 8 років із конфіскацією майна. В липні 2017 року над колишнім директором КП розпочався суд. Перше засідання у справі відбулося 14 липня.

В обвинувальному акті йшлося про те, що 23 квітня 2017 року директор міського КП «Управління ринками» Георгій Масленников мав у своєму службовому кабінеті зустріч з місцевим підприємцем К. За словами прокурора, керівник КП пообіцяв бізнесменові вплинути на службових осіб Павлоградської міськради, аби вони прийняли позитивне рішення щодо виділення земельної ділянки для розміщення на ній тимчасової торгівельної споруди підприємця.

Згідно з висновками слідства за свої «послуги» Г. Масленников зажадав від потерпілого винагороду у сумі 80 тис. грн., а той був змушений погодитися. Також в обвинувальному акті зазначено, що наступного дня Г. Масленников, перебуваючи у своєму автомобілі «KIA Rio» поблизу офісу КП «Управління ринками», отримав від К. частину коштів у сумі 10 тис. грн. А вже 15 травня потерпілий передав обвинуваченому залишок «винагороди» у сумі 69 тис. грн. Як сказано у документі, ця зустріч проходила у Дніпрі.

На запитання головуючого судді, чи розуміє він суть обвинувачення, Георгій Масленников тоді відповів ствердно. «Чи визнаєте ви себе винним та чи бажаєте давати покази?» – запитав суддя. «Ні, не визнаю. Повністю…» – відповів підсудний і заявив, що хотів би надати покази у справі вже після того, як суд заслухає потерпілого і свідків. З того часу у міськрайонному суді відбулося ще кілька засідань у справі Г. Масленникова і навіть змінився суддя. Розгляд кримінального провадження триває.

Про 48-річного Георгія Масленникова відомо, що в 2015 році він балотувався на посаду міського голови, як представник партії ВО «Батьківщина». Також він очолював благодійний фонд «Джерело».

Олекса Сурай