pavlograd.info 18.04.2018 16:50

Городяни вважають, що це значно підвищить енергоефективність міста. Таке прохання учора зареєстровали в Єдиній системі місцевих петицій.

Від 1 січня 2018 року в Україні встановлюється заборона на захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. Водночас, українців зобов'язують сортувати сміття.

Так, згідно з документом, великогабаритні, ремонтні та небезпечні відходи у складі побутових мають збиратися окремо від інших видів. Штраф за порушення такої норми для населення становитиме від 340 до 1360 грн, для юридичних осіб – від 850 до 1700 грн.

«Україна тільки намагається усвідомити і дійти до роздільного збору сміття. Натомість в Європі, ця система діє давним-давно. 70 % чехів добровільно сортують своє сміття. Для роздільного збору по всій території Чехії встановлено 214 тис. контейнерів», – пише автор петиції Олег Глущенко.

Він зазначає, що наразі в місті недостатньо контейнерів, які б забезпечили роздільний збір відходів. Тому пропонує міській владі забезпечити Павлоград сучасними контейнерами для сортування сміття.

«Такий крок значно підвищить енергоефективність міста. А отже з'явиться можливість повторного використання ресурсів», – підкреслив павлоградець.

На сьогоднішній день петицію підтримали 6 осіб з 500 необхідних, однак до кінця збору підписів залишилось ще 89 днів.