pavlograd.info 01.02.2019 16:00

На сьогодні павлоградці підписали 78 тис. 555 декларацій з лікарями первинної ланки. Тобто з сімейними лікарями, педіатрами та терапевтами. Процес вибору лікаря та підписання з ними декларацій триває. Про це розповіла директор Центру первинної медико-санітарної допомоги Павлограда Олена Дуднікова.

Вона додала, що Павлоград – лідер серед міст Дніпропетровщини по кількості підписаних декларацій.

Обрати сімейного лікаря, терапевта або педіатра просто. Для цього слід звернутися до Центру первинної медико-санітарної допомоги, або ж до амбулаторії. Там переглянути кандидатури та підписати декларацію з фахівцем, якому вирішили довірити власне здоров’я. Для цього знадобляться паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Місце проживання та прописка значення не мають.

Лікарі первинки спостерігають за здоров’ям пацієнтів, лікують найбільш поширені хвороби, травми та отруєння. За потреби направляють до вузькопрофільних фахівців – лора, ендокринолога, хірурга. Стежать за вакцинацією, проводять профогляди, виписують рецепти на ліки, консультують телефоном, навідують вдома, ведуть важкохворих.

На сьогодні в Павлограді, згідно з даними статистики, налічується майже 106 тисяч чоловік.