pavlograd.info 04.01.2023 00:20

На тимчасово підконтрольних російським окупантам територіях Запорізької області загарбники викрали та реалізували у 2022 році 300 тисяч тонн зернових, олійних та зернобобових культур.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на Центр національного опору при Силах спецоперацій ЗСУ.

Як звітують в окупаційних адміністраціях у Запорізькій області, для прийому сільськогосподарської продукції в регіоні було створено "10 філій дп "государствєнний зєрновой оператор"", яке і потім перепродало зерно.

"Насправді ж "державне зернове підприємство" це звичайна прокладка. Саме їй за безцінь мали віддавати зерно фермери на ТОТ (тимчасово окупованих територіях), в інакшому випадку зерно "націоналізовували". Далі ця прокладка вже передавала зерно дотичним до окупантів структурам й ті перепродавали його за ринковими цінами", – зазначають у Центрі.

Таким чином, де-факто російські загарбники вкрали українське зерно, а весь прибуток забрали їхні ставленики – місцеві "гауляйтери".

Нагадаємо, нещодавно у Мінсоцполітики назвали суму втрат сільського господарства від російської повномасштабної війни.

Як заявив наприкінці грудня прем'єр-міністр Денис Шмигаль, на програми підтримки агровиробників у 2023 році виділено 1,5 млрд доларів. Також глава уряду зазначив, що Україна забезпечила себе продовольством на 2023 рік.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.