pavlograd.info 27.12.2017 18:38

У Павлограді власникам і працівникам магазинів і ресторанів, їдалень і кав`ярень, інших закладів громадського обслуговування рекомендовано спілкуватися з клієнтами державною мовою. І лише за необхідності – мовою, зручною для відвідувача. Таке рішення прийняла 26 грудня міська рада.

Автором пропозиції стала фракція партії «Самопоміч» на чолі з Ігорем Зінько. Зі своєю ініціативою її представники звернулися до мера ще 6 листопада. Під час пленарного засідання сесії очільник фракції назвав «мовний» проект рішення стратегічним і розрахованим на довгий час.За словами І. Зінька, його прийнятт має показати позицію міськради стосовно реалізації на теренах Павлограда державної мовної політики.

У проекті рішення міської ради, зокрема, йшлося: «Рекомендувати, що на території міста Павлограда всі назви установ, підприємств, організацій, вивіски, плакати, афіші, публічні повідомлення, інформація для споживачів товарів і послуг виконується державною момвою і, на розсуд власника такої інформації, англійською та будь-якою іншою мовою. Зазначене правило не поширюється на офіційні представництва міжнародних організацій, розташованих у місті Павлограді. Знаки для товарів і послуг наводяться в господарському і публічному обігу у такому вигляді, в якому їм надана правова охорона відповідно до законодавства України.

Рекомендувати, що у місті Павлограді у всіх сферах громадського обслуговування при реалізації товарів і наданні послуг першочергово використовується державна мова. Одночасно з державною мовою на прохання споживача суб`єкт господарювання може використовувати будь-яку іншу іноземну мову для повного донесення інформації про товари і послуги та для належного обслуговування споживачів. У всіх закладах сфери громадського харчування рекомендована наявність меню, виконаного державною мовою. При обслуговуванні відвідувачів персоналу рекомендується пропонувати меню українською мовою і лише на вимогу відвідувача надавати меню будь-якою іншою мовою (за наявності)». Згідно з проектом, міськрада доручала міськвиконкому провести роз`яснювальну роботу серед суб`єктів господарювання. А контроль за виконанням свого рішення депутати покладали на дві постійні комісії, очолювані представниками «Блоку Петра Порошенка» і «УКРОПу».

Під час обговорення проекту голова бюджетної комісії Андрій Чернецький (фракція «Оппозиційного блоку») зазначив: «Я хочу, щоб усі розуміли, що це рішення в жодному разі не спрямоване на розкол суспільства. Ні в якому разі. Але ми також повинні розуміти, що живемо в Україні, і тому такими кроками, які не ділять суспільство на білих-червоних або ще якихось…, поступово повинні прийти до цього. Тому запропоновано було «рекомендувати» (замість «встановити» – прим. авт.). А за якийсь час повернемось і розглянемо, що ці рекомендувальні рішення приносять, яку користь…» У підсумку, переважна більшість присутніх депутатів підтримали запропонований проект. Лише 1 обранець проголосував проти, а 2 – утримались.

Олекса Сурай