pavlograd.info 16.04.2018 16:10

Особливо активно кір почав поширюватися серед студентів вищих навчальних закладів Дніпра. Крім Аграрно-економічного університету, де стався спалах захворювання, кір проявився також в студентів ДНУ ім. О. Гончара, Медичної академії і в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури. Про це під час прес-конференції у Дніпрі повідомила представник ВСП «Дніпровський міський відділ лабораторних досліджень» Наталія Лебединська.

«Останній спалах стався в Аграрно-економічному університеті: він розпочався 3 квітня і зараз там зареєстрований 31 випадок кору. 26 із захворілих – студенти, 4 – співробітники установи і 1 – дитина одного зі студентів, який проживає в гуртожитку університету. Випадки кору також зафіксовані в ДНУ ім. О. Гончара (3 випадки), Медична академія (2 випадки), Будівельна академія (2 випадки). Велика частина хворих студентів – жителі гуртожитків. Прогноз несприятливий», – повідомила вона.

Також за її словами уже зафіксовано процес вивезення інфекції за межі обласного центру: це і Павлоградський район, і Першотравенськ, і Апостолове.

За повідомленням начальника відділу охорони здоров’я Павлоградської міської ради Олени Герасименко в Павлограді випадків захворюваності на кір поки що не зафіксовано. Однак, за її словами, є один випадок захворюваності на кір в Тернівці та один контактний пацієнт в Павлоградському районі.

Разом з тим павлоградські медики закликають мешканців міста робити щеплення від кору. Тим більше, що за словами головного лікаря Павлоградського Центру первинної медико-санітарної допомоги Олени Дуднікової усі лікувальні заклади міста забезпечені вакциною від кору (КПК – кір-паротит-краснуха – бельгійського виробництва під назвою «Пріорикс»). Вакцина закуплена за рахунок державного бюджету, тому вакцинація для павлоградців є безкоштовною. Для того, щоб прищепитися вам необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра в амбулаторіях міста.

Зауважимо, з початку року в Дніпрі зафіксовано 136 випадків кору, 80 з них – з початку квітня. Показник захворюваності в обласному центрі дорівнює 12,3 на 100 тисяч жителів, що розцінюється як високий рівень. 70 % хворих – дорослі. 74 % хворих – нещеплені від кору. Епідемічний процес характеризується спалахами і груповими захворюваннями.

Кріста Офенбах