pavlograd.info 20.04.2018 17:48

У Петропавлівці суд призначив штраф жінці, яку визнав винною у скоєнні сімейного насильства. Жертвою мешканки районного центру став її чоловік-пенсіонер. Про це йдеться у постанові місцевого суду від 13 квітня.

Пікантна пригода сталася ввечері 17 березня 2018 року в приватному будинку на вулиці Луговій. Як встановила поліція, дружина пенсіонера, яка на той момент вже була напідпитку, ображала свого чоловіка брутальною лайкою і кидалася до нього битися. Хто звернувся до правоохоронців за захистом – сам чоловік чи хтось інший, у постанові не сказано. Відомо, однак, що поліція склала за цим фактом протокол, кваліфікувавши дії жінки за ч.1 ст. 173-2 КУпАП («Вчинення домашнього насильства»).

На своєму засідання 13 квітня Петропавлівський районний суд вивчив надані поліцейськими матеріали справи і визнав дружину постраждалого пенсіонера винною у скоєнні адміністративного праворушення. До речі, сама жінка свою провину не заперечувала. Суд призначив їй штраф у розмірі 170 грн., а також зобов`язав сплатити 352 грн. судового збору.

Втім, як свідчить практика українських судів, левову частку постраждадих внаслідок домашнього насильства складають не чоловіки, а їхні жінки та діти. Того ж дня, 13 квітня, той самий районний суд розглянув клопотання слідчого поліції про проведення судово-медичної експертизи в рамках кримінального проваждення за фактом злочину, передбаченого ч.1 ст. 125 КК України («Умисні легкі тілесні ушкодження»). Як встановили правоохоронці, ввечері 1 квітня в селі Хороше Петропавлівського району в будинку на вулиці Широкій посварилося подружжя. Сварка переросла в бійку. Внаслідок конфлікту жінка отримала від свого чоловіка низку травм і пожалілася правоохоронцям.

У суді вона розповіла, що того вечора господар повернувся додому напідпитку, звинуватив її в подружній зраді і вживанні наркотиків. На прохання заспокоїтися не реагував, почав її бити – кулаками в груди, головою по голові, ногами по ногах. Постраждалу врятували сусіди, які вчасно навідались до її оселі. За словами жінки, вона скористалася моментом, вхопила на руки малу дитину і втекла до своїх батьків. Тепер потерпіла хоче, аби медики дали свою оцінку завданим їй травмам. Суд задовольнив клопотання поліції, призначивши судово-медичну експертизу для з`ясування тяжкості і характеру тілесних ушкоджень потерпілої у кримінальному провадженні.

Олекса Сурай