pavlograd.info 13.08.2021 10:17

У серпні 2021 року Україна буде відзначати своє 30 річчя як держава. Складнощі, з якими зустрілася Україна на своєму шляху до незалежності, значною мірою зумовлені постійним стратегічним курсом Росії на утримання України в зоні свого впливу та зрештою –до незаконної анексії Криму й розгортання війни на Сході України. Вона продовжує залишатися суттєвим фактором суспільної дестабілізації.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Попри зусилля міжнародних посередників, бойові дії фактично не припинялися, хоча їх інтенсивність була різною і значної ескалації вдалося уникнути.

В якомусь сенсі Кремль керується старими методичками КДБ і напрацюваннями теоретиків гібридної війни. Ще в 1960 автор концепції “мятежвойни”, білоемігрант Євген Месснер, чиї праці ґрунтовно вивчили радянські спецслужби, сформулював кінцеву мету будь-якого терору.

“Залякування (терор) є улюбленою формою поширення своєї волі на широкі кола населення в дні міжусобиці, але терор, здійснюваний навіть досить численною і досить кровожерливої групою, – пише Месснер, – не може бути засобом кінцевої перемоги – не страх, а згода населення дає кінцеву перемогу в громадянській війні”.

Страх – лише спосіб маніпулювання суспільством, мета – підпорядкування, згода суспільства на розмивання тих меж, які до того здавалися непорушними.

Теракти, дестабілізація, поляризація, військові поразки – все це повинно викликати повне роз’єднання різних громадських груп один від одного і від влади, привести до ситуації хаосу і війни всіх проти всіх. До такої міри, щоб саме суспільство прийняло як належне всі умови терористів. Тільки б хаос припинився.

Ціна помилок влади в такій обстановці багаторазово зростає. Так як кожна слабка і несвоєчасна реакція тільки розпалює котел народного гніву і невдоволення. Переадресація народного гніву з зовнішнього агресора на власну владу і вибух цього гніву – ось на що розраховують зараз кремлівські стратеги.

Адже у проросійських сил тоді відкриваються відмінні електоральні перспективи, і тоді і воювати вже необов’язково буде.

Скорочення державних витрат у соціальноекономічній сфері, зростання тарифів на житлово-комунальні послуги, поглибленні соціальної диференціації, негативно позначаються на рівні довіри до представників влади. Роздмухування окремими політичними силами соціальних протестів в Україні робиться для того, щоб вони переросли в політичні акції та дестабілізацію політичної ситуації в Україні

Урядовчі конфлікти також задають певний ритм розкачуванню хвиль протесту. Подібна ситуація спостерігалася, коли Ізраїль отримав незалежність. Арабські країни одразу напали на новостворену державу з метою захопити більше стратегічно-вигідних для себе земель, проте консолідація уряду та внутрішніх сил допомогла країні не те, що підвестися на ноги, а стати успішною державою.

Крім того, політологи зазначають, що нестабільна ситуація вигідна також місцевим мафіозним елітам. Щорічна ротація уряду дасть їм можливість посилити свою владу на місцях та повністю підкорити регіон своєму бізнесу. Також є вірогідність силового захоплення влади в Україні.

Зараз багато псевдо громадських організацій займається «розкачуванням» хвилі протесту за допомогою штучно створених проплачених мітингів. В чиїх інтересах діють окремі угрупування – уряд не досліджував.

.

Запись Кому вигідна дестабілізація обстановки в Україні? впервые появилась .