pavlograd.info 25.11.2018 17:16

Загострення ситуації у морській акваторії України, дальше нарощування агресивних дій Росії з використанням сил і засобів Чорноморського флоту і ФСБ РФ, в т.ч. бойових кораблів і авіації, вимагає скликання Президентом екстреного засідання Ради національної безпеки і оборони України.

Про це повідомив голова політичної партії ” Громадянська позіція” Анатолій Гриценко у відповідь на беспрецедентні дії Росії у морській акваторії України

Нагадаєм, прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий буксир українських військових, про що заявило командування Військово-морських сил України.

25 листопада два малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир ВМС ЗСУ планово переходили з порту Одеси до порту в Маріуполі. Про цей перехід заздалегідь поінформували відповідно до міжнародних норм та безпеки судноплавства, заявили у ВМС.

“Прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Прикордонний корабель «Дон» здійснив таран нашого рейдового буксиру. Диспетчерська служба окупантів відмовляється забезпечити право свободи судноплавства, гарантоване міжнародними угодами», — повідомило командування військово-морських сил.

Унаслідок тарану в українського буксиру пошкодився головний двигун, обшивка та леєрне огородження, також втрачено рятувальний плотик.

“Президент має скликати РНБО на екстрене засідання і прийняти невідкладні рішення. Заслухати пропозиції міністрів оборони, внутрішніх справ, закордонних справ економічного розвитку і торгівлі; військового командування – начальника Генштабу, командувача ВМС, командувача Нацгвардії; керівників Державної прикордонної служби, СБУ, Головного управління розвідки МІноборони, Служби зовнішньої розвідки.

Затвердити план дій з використанням оборонних, політичних, дипломатичних, юридичних, інформаційних та інших засобів. Окремо – план інформаційної і юридичної роботи по лінії міжнародної дипломатії, як на двосторонній основі, так і в рамках міжнародних організацій.

Послати чіткий сигнал і агресору, і міжнародній спільноті, і українському суспільству, що Держава Україна протидіятиме ворожим намірам і діям з боку Росії, захищатиме свої суверенні права і національні інтереси”, – вважає Анатолій Гриценко.

Запись Анатолій Гриценко: Президент має скликати РНБО впервые появилась .