pavlograd.info 23.02.2018 15:39

Згідно з Відомістю про надходження та використання благодійних коштів по лікувально-профілактичним закладам Павлограда, тільки за січень медзаклади прийняли більш як 212 тис. гривень. Така інформація оприлюднена Павлоградським відділом охорони здоров’я.

До лікувально-профілактичних закладів, що звітують про прийняття благодійних коштів, відносяться Павлоградський пологовий будинок, міські лікарні № 1 та №4 та Стоматологічна поліклініка. Оскільки Відомість із сумами благодійних коштів по вказаним медзакладам підписує голова правління БФ «Здоров’я», то виходить, що у стінах вказаних медзакладів функціонують своєрідні філіали фонду.

Благодійні внески: платити не можна відмовитись. Крапку кожен ставить сам.

Послуги, які нам надають заклади охорони здоров’я є безкоштовними, принаймні про це говориться у Конституції України. В реальності все зовсім по-іншому. Зрозуміло, що медикам не вистачає коштів, які виділяються державою. Саме брак коштів і змушує медпрацівників просити сплатити кошти до Благодійного фонду, або дати «у фонд кабінету».

Згідно зі ст. 1 ЗУ «Про благодійну діяльність та благодійні організації», що благодійник – це особа, яка добровільно здійснює благодійну діяльність. Виходить те, що примусити людину сплачувати кошти до благодійного фонду у лікарні ніхто не має право. Але якщо примусово «пропонують» сплатити, то це вже підпадає під ст. 189 Кримінального кодексу України – вимагання.

Також БФ «Здоров’я» звітує про направлення отриманих коштів на потреби лікарень міста. За січень 2018 року у якості допомоги направлено майже 264 тис. гривень. Виходить, що не вистачає медицині Павлограда не лише державної субвенції, а ще й коштів, що надають пацієнти у якості благодійних.

Згідно з інформацією з Державного реєстру юридичних осіб, БФ «Здоров’я» заснований у 1999 році. Зазначається, що засновниками цього Благодійного фонду є відомі в Павлограді лікарі. Зокрема, Олег Кравченко, Роман Пасицельський, Наталія Куцевол, Микола Старішко, Наталія Лаппо.

Отже, виходить, що лікарі не мають права вимагати від пацієнтів сплатити «в касу благодійний внесок». Це повинно бути волевиявлення самої людини. Тим паче, що в 4-й міськлікарні зазначається «пацієнт сам вирішує чи сплачувати благодійний внесок».