pavlograd.info 10.12.2024 10:30

Нинішнє скликання Ради стало вже другим, що розпочало роботу не в повному конституційному складі. У 2019 році присягу склали 423 депутати, а 27 мандатів лишились вакантними, оскільки дострокові парламентські вибори не проводились в округах окупованому Криму, а також у деяких районах Донеччини та Луганщини. Так була рекордно маленька кількість нардепів за всі скликання.
За п’ять років достроково припинили повноваження загалом 52 нардепи. Зокрема було дві великі хвилі здачі мандатів — на початку каденції у 2019 році та після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року.
Найбільша кількість депутатів, які склали повноваження, серед "Слуги народу" — 21 людина. Більшість "слуг" склали мандати через перехід на роботу на інші посади, адже партійний список — це також і кадровий резерв для партії влади для подальшого делегування політиків в уряд, призначень у регіони та інші органи влади.
Примітно також і те, що з першого Кабміну Зеленського донині лишився працювати лише Михайло Федоров на посаді міністра цифрової трансформації. Продовжує роботу у команді президента також Ірина Верещук, яка була обрана як №29 у списку "Слуги народу", згодом обіймала посаду віцепрем'єрки – міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, невдало балотувалась у мери Києва також від СН, а нині працює на посаді заступниці голови Офісу президента.

Двоє обранців "Слуги народу" очолювали Генпрокуратуру — це Ірина Венедіктова (яка спочатку склала мандат заради посади в.о. директора ДБР), а згодом Андрій Костін. Ще троє нардепів з СН свого часу були головами обласних адміністрацій: Олександр Скічко, Олексій Кучер та Анна Коваленко.
Посади отримали також кілька вихідців з інших фракцій. Це нинішній Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець ("За майбутнє") та ексголова Фонду держмайна, а нині міністр оборони Рустем Умєров ("Голос"). Троє мажоритарників — Зіновій Андрійович, Руслан Требушкін та Ігор Колихаєв — відмовились від мандата нардепа на користь посади міського голови за результатами останніх місцевих виборів.
В опозиційних фракціях також були випадки дострокового припинення повноважень. Так, за власним бажанням склала мандат депутати від "Євросолідарності" Ірина Луценко та генерал-лейтенант і Герой України Михайло Забродський. У "Батьківщині" мандати склали Ольга Бєлькова та Віталій Данілов.
А лідер і перший номер у списку "Голосу" Святослав Вакарчук втратив мандат через вихід з власної фракції влітку 2020 року. Це вже вдруге, коли співак відмовився від депутатства після обрання — у 2008-му він склав мандат, пропрацювавши у Раді менш як рік.
Крім того, п’ятеро нардепів у цьому скликанні достроково втратили мандати через факт смерті. Серед них четверо — мажоритарники: Валерій Давиденко від округу №208 на Чернігівщині, також чернігівський мажоритарник і колишній "слуга" Антон Поляков, "слуга"-колаборант Олексій Ковальов з округу 186 на Херсонщині та Андрій Іванчук, обраний від Прикарпаття. А у жовтні 2024 року помер списочник (№6) від "Голосу" Олег Макаров.