pavlograd.info 21.12.2017 23:34

Верховна Рада заборонила встановлювати загальнобудинковігазові лічильники без згоди жителів будинку. 325 парламентарів підтримали відповідний законопроект.

Справа в тому, що газовики повинні встановлювати індивідуальні газові лічильники. Грошей на це катастрофічно не вистачало, тому півтора року тому влада стали всіляко торпедувати питання встановлення на багатоповерхівки загальнобудинкових лічильників. Однак, в різних містах люди стали бунтувати проти цього, тому що практика показувала, що до оплати людям при їх наявності стали виставляти великі суми.

Тепер, згідно з прийнятим законом, встановлювати загальнобудинкові лічильники газорозподільні компанії зможуть тільки за згодою співвласників багатоквартирного будинку.

Більш того, введена норма, по якій газовики втрачають право відрізати дому газ, якщо його мешканці не погодилися на установку загальнобудинкового лічильника.

Газовикам також закон предпісиват то, що було раніше – встановлювати індивідуальні лічильники. Люди ж отримали право встановлювати такі лічильники самостійно. Гроші за це їм повинні будуть компенсувати, так як оплата за установку лічильників закладена в тариф.

І ще термін встановлення індивідуальних лічильників продовжений до 1-го січня 2021 року.