pavlograd.info 03.12.2023 17:41

Міноборони та Генеральний штаб Збройних Сил України завершило тестування тактичних засобів радіоперешкод баражуючим боєприпасам та FPV-дронам, розроблених українськими підприємствами. Про це заявив заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.
Зазначається, що окопні засоби радіоелектронної боротьби підтвердили свої тактико-технічні характеристики в умовах застосування, наближених до бойових.
Як повідомив Гаврилюк, нині ці засоби рекомендовані до проведення кодифікації та реєстрації як штатно-табельних предметів постачання з метою подальшого постачання до Збройних Сил України. Водночас найближчим часом планується провести тестування низки тактичних засобів радіоелектронної боротьби з БПЛА та засобів виявлення БПЛА.
Серед систем, які нещодавно були допущені до експлуатації Міністерством оборони України, — комплекс радіоелектронної боротьби, який використовується для боротьби з усіма типами ворожих БПЛА, здатен придушувати сигнали управління, передачі даних супутникової навігації GPS, ГЛОНАСС, Galileo і Beidou, а також створювати множину фальшивих сигналів. Комплекс має пасивну систему виявлення та пеленгації безпілотників.
Наразі ще два зразки вітчизняних систем "окопної РЕБ" проходять кодифікацію в оборонному відомстві. Йдеться про комплекс, який протидіятиме російським "Ланцетам" та комплекс, що захищатиме від ворожих FPV-дронів.