Першотравенск усиленно готовится к грядущему закрытию шахт. Не дожидаясь государственной программы предприниматели и представители городской власти, в ходе многочасовых совещаний, пытаются решить каким-то образом проблему справедливой трансформации угольного региона.
14 и 15 апреля в городе прошел целый ряд совещаний по обсуждению данной проблемы. И уже есть наработки, которые позволят городу стабильно жить и развиваться даже после остановки работы угольных предприятий. В заседаниях принимает участие даже молодежь города, как потенциальный источник креативных идей.
Об этом сообщает пресс-служба Першотравенского исполкома.
«У рамках роботи щодо вирішення питання справедливої трансформації вугільних регіонів Західного Донбасу 14 квітня у Першотравенську відбулась низка засідань робочих підгруп. Цього дня у форматі фасилітації працювали три підгрупи, а саме: «органи місцевого самоврядування», «представники бізнесу» та «молодь міста». У кожній підгрупі були розглянуті та обговорені пропозиції і заходи, які допоможуть місту стабільно жити та розвиватися навіть після припинення роботи вугільних підприємств.
Крім того, 15 квітня було проведено онлайн-конференцію за участю керівництва громад (Першотравенської, Петропавлівської та Миколаївської), які беруть участь у трансформації. Під час конференції обговорили результати роботи підгруп, концепцію інвестиційного сайту для регіону, алгоритм роботи з індикаторами водопостачання та подання заявки до грантодавців від трьох громад «Від чистої енергії – до розвитку територій» тощо.
У результаті проведеної роботи було визначено об’єднавчі фактори громад, а саме: енергетично збалансовані території; території з якісним водопостачанням; території ефективного агровиробництва; території збалансованих медичних та соціальних послуг; території з конкурентними освітніми послугами.
Всі ці напрацювання ляжуть в основу дорожньої карти і стануть напрямком, в якому буде рухатися громада на шляху до справедливої вугільної трансформації» .
Запись В Першотравенске усиленно обсуждают проблему, как городу жить после закрытия шахт впервые появилась .