Про такі плани заявив міський голова Павлограда Анатолій Вершина на нараді у міськвиконкомі в середу, 11 квітня. Він сподівається, що муніципальна поліція запрацює в Павлограді із 1 січня 2019 року. А поки що вулиці Павлограда патрулюватиме Громадське формування з охорони громадського порядку «Штаб національного захисту у Дніпропетровській області» спільно із працівниками Павлоградського відділу поліції. ГФ звернулося з цією пропозицією до керівництва міста та міського відділу поліції.
Активісти формування разом із поліцією поки що патрулюватимуть лише вулиці селища ім. 18 вересня. Працюватиме три патрулі по 3 людини з ГФ та працівником поліції по п’ятницях та суботах з 20 до 00 годин. Графіки патрулювання будуть коригуватися. Патрулі будуть змішані – і пішки, і на авто. Базуватиметься Павлоградська філія ГФ ОГП «Штаб національного захисту у Дніпропетровській області» у новому пункті поліції на селищі ім. 18 вересня.
«Свою роботу з патрулювання ми розпочнемо з селища Хімзавод вже 20 квітня. Через місяць ми проаналізуємо ситуацію та свою роботу, внесемо необхідні зміни, в графік патрулювання, чи кількісний склад. І вже потім будемо розпочинати патрулювання інших територій по місту. До цього часу ми вже працювали на території Павлоградського району і вже маємо певний досвід. Наша організаціє працює згідно Закону «про участь громадян в охороні громадського порядку та державного кордону України та чітко взаємодіє з територіальними органами поліції», – розповів голова Павлоградської філії ГФ ОГП «Штаб національного захисту у Дніпропетровській області» Максим Лавренко.
В свою чергу голова Громадської ради при Павлоградському міськвиконкомі Оксана Горова звернула увагу охоронців правопорядку та активістів на те, що години патрулювання слід розширити – додати патрулі з 4 до 6 години ранку, коли всі люди вже сплять, особливо на селищах 40 років Жовтня, ПЗТО, Ливмаш. Останнім часом, за її словами, саме там відбуваються крадіжки майна ОСББ, злодії зламують двері в під’їзди та підвали, тощо.
Разом з тим мер Павлограда пропонує в перспективі на базі інспекції з благоустрою створити окремий підрозділ з охорони громадського порядку.
«Я вже дав відповідні доручення, ми розпочали роботи з цього приводу. Цей підрозділ буде охороняти порядок як і самостійно, так і разом з поліцією. Самостійно вони можуть, наприклад, виконувати контроль за вивозом сміття, контролювати роботи з реконструкції об’єктів благоустрою, охороняти порядок в громадських місцях, тощо», – каже Анатолій Вершина.
За його словами цей підрозділ працюватиме на базі новоствореного комунального підприємства (як окрема юридична особа), він фінансуватиметься із міського бюджету.
«Там буде і адмінпрактика, бо ми цьому підрозділу делегуємо повноваження складання адмінпротоколів з подальшим направленням їх до суду та прокуратури, ведення претензійної та позовної роботи. Працюватиме ця організація згідно статуту, який затвердять депутати на місцевому рівні та керуватиметься низкою законів України, при цьому вона буде підпорядковуватись органам місцевого самоврядування та тісно взаємодіяти з Національною поліцією», – пояснює міський голова.
Мер планує, що для цього підрозділу «муніципальної поліції» за кошти бюджету-2019 закуплять кілька електричних автомобілів, форму, спецзасоби. За його словами, з початку в підрозділі працюватиме близько 15 чоловік із середньою зарплатнею від 10 тисяч гривень.
В свою чергу начальник Павлоградського відділу поліції Віктор Рибак подякував громаді міста за надану матеріальну допомогу на закупівлю паливно-мастильних матеріалів та за її активність й взаємодію з правоохоронними органами. Він запропонував перед прийняттям депутатами важливого рішення щодо створення підрозділу муніципальної поліції поїхати до інших міст України (зокрема до Кам’янського, Дніпра, Вінниці), де ця система вже активно працює, та перейняти їх досвід. Присутні на нараді цю пропозицію підтримали.
Кріста Офенбах