У понеділок, 23 квітня, в Павлограді стартував національний соціальний проект Федерації футболу України «Відкриті уроки футболу». Цей проект, використовуючи концепцію розважального футболу, сприяє формуванню в дітей здорового способу життя, залученню їх до регулярних занять найпопулярнішою в світі грою. Не можна також не зазначити, що розроблений він Датською футбольною асоціацією і реалізується в Україні у співпраці з ЄС, Міністерством освіти і науки та Департаментом у справах дітей Міністерства внутрішніх справ.
Реалізація соціального спортивного проекту на Дніпропетровщині стала можливою завдяки підтримці Федерацій футболу м. Дніпро та Дніпропетровської області, Дитячо-юнацької футбольної ліги Дніпропетровської області та FDO-футзал Дніпропетровської області.
Павлоград же став першим містом в нашій області, де стартували «Відкриті уроки футболу». На стадіоні «Шахтар» зібрались близько 200 учнів загальноосвітніх шкіл міста, а також їх вчителі та тренери, щоб навчитися на відкритих уроках на свіжому повітрі «фішкам» професійного та вуличного футболу. Відкриті уроки включають в себе ігри, уроки, змагання, конкурси та різноманітні заходи за принципом «футбол для всіх». І головний наголос організатори зробили не на досягненні результатів, а на веселих іграх, під час яких кожен учасник мав змогу відсвяткувати свій, нехай і невеликий, успіх.
Слід зазначити, що близько 50 відсотків складу новостворених футбольних шкільних команд – це діти переселенці з окупованих територій, які проживають та навчаються в Павлограді. Про це кореспонденту повідомив координатор проекту в Дніпропетровській області Ярослав Дерев’янко.
«Головна мета проекту – залучити дітей до занять спортом, щоб після цих п’ятиденних уроків під відкритим небом діти не тільки полюбили футбол та створювали свої дворові команди з футболу, а й записуватися до гуртків дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста. Також ми зробили акцент на тому, щоб у складі команд для цих відкритих тренувань були діти-переселенці. Таким чином ми відволікаємо їх від жахливих подій на Сході України. Ми не хочемо, щоб вони відчували тут себе якимись відчуженими та особливими», – додає координатор.
Цікаво, що серед різновікових школярів було багато дівчат, які теж приїхали на відкриті уроки футболу. Тож головний лозунг проекту «футбол для всіх» дійсно підтвердився.
До речі, разом із футбольними тренерами з дітьми займалися і представники Павлоградського відділу поліції. Вони розповідали та показували школярам, як працює та охороняє громадський порядок поліція під час футбольних матчів на стадіонах. Діти навіть могли приміряти на себе обмундирування поліціянтів – захисний шолом, бронежилет та металевий щит.
Кріста Офенбах