В області зареєстрували п”ять видів малярійних комарів. Вона відноситься до територій з високою можливістю формування місцевих випадків малярії.
Про це повідомили в ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України».
Малярійні комарі бувають двох видів: ендофільні та екзофільні.
Екзофільні види розповсюджені серед лісу, біля водойм (дупла дерев, очерет, криниці ), на людину майже не нападають, в приміщення не залітають.
Ендофільні види – перебувають у житлових або в приміщеннях для великої рогатої худоби. Малярійні комарі нападають на людину не тільки в теплий період року, але і взимку, найчастіше ввечері.
Чисельність переносника малярії в області поступово зростає.
Збільшення популяцій і чисельності малярійних комарів відбувається узв”язку зі скорочення обсягів гідротехнічних заходів та обробок проти личинок на водоймах.
Треба пам”ятати, що захист від покусів комарів належить здійснювати як під час перебування в приміщенні, так і поза ним.
Для цього необхідно проводити засітчування вікон та дверей антимоскітною сіткою. Проти комарів житлові приміщення рекомендується щоденно ввечері обробляти інсектицидними аерозолями, використовувати електрофумігатири, тліючи спиралі. Через 20-30 хвилин після обробок кімнати необхідно ретельно провітрити .
Репеленти, мазі, креми від покусів комарів необхідно купувати лише в аптечній мережі.