На початок цьогорічного опалювального сезону кількість сімей, що отримували субсидії, зменшилась через облік у першій половині року підвищеної мінімальної зарплати.
Про це заявила заступник директора департаменту державної соціальної допомоги, керівник відділу адресного надання пільг, компенсацій та житлових субсидій Міністерства соціальної політики Тетяна Голубенко, передає «Урядовий кур’єр».
Вона зазначила, що цього опалювального сезону субсидії отримуватимуть понад 6 мільйонів домогосподарств у всій Україні. Показник минулого року — близько 6,7 мільйона.
«Нині під час розрахунку розміру субсидій на новий опалювальний період беремо до уваги показники доходів громадян за І—ІІ квартали 2017 року. А в той час, як пам’ятаєте, саме було збільшено вдвічі мінімальну заробітну плату. Це вплинуло на число отримувачів субсидій — їхня кількість зменшилася. Однак на цей опалювальний сезон фахівці відділів соцзахисту поки що мають неповну картину оновлених доходів українців. Адже не слід забувати, що у жовтні відбулося осучаснення пенсій. Та можу заспокоїти літніх людей: хоч би на яку суму збільшилася ваша виплата, на розмір субсидії це не вплине. Принаймні в цьому опалювальному сезоні», — зазначила вона, додавши, що збільшення пенсій почнуть враховувати з травня 2018 року.
Тобто в наступному році уряд очікує значне поповнення рядів тих, хто право на субсидію не матиме. І тенденцію сподіваються зробити невідворотною. Більш того, розглядається варіант монетизації субсиді . Як раніше зазначав Соціальний рух , скорочення отримувачів субсидій неодмінно призведе до росту боргів за комунальні послуги. Однак альтернативи Кабмін не пропонує. Таке рішення, як зменшення тарифів навіть не розглядається. При цьому компанії, що надають послуг населенню, функціонують головним чином задля отримання доходу та виводять прибутки в офшори.
Сфера ЖКГ має служити суспільству, а не інтересам використовуватись для накопичення прибутків. Вже зараз кияни у суді добиваються визнання тарифів завищеними . Влада має зменшити тарифи, щоб зберегти соціальну стабільність та стимулювати підприємства-виробники до ефективнішої роботи, – зазначають в Соціальному русі.