Цього року в області зафіксували більше 11 тисяч випадків домашнього насилля. Саме ця жахлива статистика спонукала Дніпропетровську обласну раду підписати меморандум про співпрацю із ГО «Біла стрічка» щодо захисту прав дітей та жінок.
"Найчастіше від проявів агресії страждають саме жінки та діти. Понад 3 мільйони неповнолітніх в Україні щороку спостерігають за актами насильства у сім’ї або є їхніми вимушеними учасниками", – каже представниця організації.
У Дніпропетровській області ситуація критична. Про це свідчить оприлюднена Національною поліцією статистика по Україні. Найбільша кількість звернень зафіксована саме тут, на Дніпропетровщині – 11 212 випадків за минулий рік. І це враховуючи те, що до офіційних даних потрапляє лише мізерна частка випадків домашніх знущань.
Що стосується Павлограда, то за 10 місяців поточного року правоохоронцями було складено 228 протоколів за статтею 173 частиною 2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування). Про це кореспондентові повідомили в прес-службі Павлоградського відділу поліції.
Враховуючи всі ці показники, розпочинати активну роботу у цій сфері надважливо. Перший крок був зроблений 7 січня 2018 року. Чинності набрав новий закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Покарання стало жорсткішим, а безпека постраждалої тепер в пріоритеті. Представники організації «Біла стрічка» запропонували створювати окремі кімнати-притулки не тільки для жінок, але й для дітей. Наступним кроком є поширення важливої інформації про свої права та шляхи захисту.
Довідка 5632.com.ua: Гендерна політика в Україні є частиною державної політики та передумовою демократичного розвитку держави. Існує досить багато неурядових організацій та рухів за права жінок. Однією з таких організацій є Громадська організація "Біла Стрічка Україна" – представництво міжнародного громадського руху по протидії насильству щодо жінок та дітей, започаткованого чоловіками в Канаді в 1991 році. Представництва "Білої Стрічки" ("White Ribbon") існують у більше, ніж 60 країнах, включаючи Україну. Кампанія "Біла Стрічка" символізує намір чоловіків ніколи не чинити, не сприяти чи не залишатися байдужими до насильства проти жінок.bВ Україні громадська організація "Біла стрічка" була заснована в 2014 році Веронікою Марчук, найвідомішою українкою Польщі. З 2016 року організацію очолила Вероніка Мудра, яка є єдиною українкою, яка отримала статус притулку у США по програмі захисту прав жінок.
Біла стрічка в Україні активізувала свою діяльність з грудня 2017 року з моменту прийняття нового закону щодо криміналізації домашнього насильства. З 2018 року до команди "Білої Стрічки України" долучилася національна експертка з гендерної та пенітенціарної політики, яка співпрацює с державними органами щодо впровадження гендерно-чутливих підходів,- Іванна Школьницька.
Серед заходів ГО "Біла Стрічка Україна": загальнонаціональна інформаційна кампанія "Любиш – не бий", День білої стрічки у Верховній Раді України, мистецьки заходи, тренінги, експертні консультації, але найголовніше – розробка програми нової гендерної політики під науковим керівництвом Віри Нанівської та команди Коллегіум Анни Ярославни Схід. Адженда нової гендерної політики України, розроблена ГО "Біла Стрічка Україна" була презентована у Вашингтоні у Конгресі США в березні 2018 року.