pavlograd.info 18.06.2018 22:53

Завтра, 19 червня, депутати Павлоградської міської ради голосуватимуть «за» чи «проти» відміни рішення виконкому щодо підвищення тарифів на проїзд у місцевому громадському транспорті із 1 квітня до 6 та 7 гривень.

Так на останньому семінарі депутат міськради Валентина Жилкіна знову підняла це питання. Більшість з її колег сприйняли даний виступ в багнети. Але цього разу у депутата були вагомі підстави для того, щоб її пропозицію скасувати рішення виконкому про підвищення тарифу на проїзд було розглянуто на черговій сесії міської ради.

«Тимчасово створена комісія депутатів і активістів щодо підвищення тарифів на перевезення пасажирів ще 1 квітня 2018 року зокрема зробила такі висновки:

– розрахунки перевізників вимагають повторного перегляду фахівцями;

– необхідно перейти на обслуговування основних маршрутів автобусами великої місткості в звичайному режимі з одночасним збільшенням інтервалу і зменшенням кількості автобусів;

– впровадження маршрутних таксі в кількості не більше 105 мікроавтобусів з підвищеним комфортом і роботою без графіка руху з підвищеним тарифом;

– в перспективі створення муніципального АТП», – розповіла депутат.

Також, за її словами, та комісія також прийняла рішення:

– скасувати рішення Павлоградського міськвиконкому «Про підвищення тарифів на перевезення пасажирів у міському транспорті» з 1 квітня 2018 року.

– встановити мораторій на підвищення тарифу на перевезення пасажирів у міському транспорті.

«Але ніхто не взяв до уваги ні висновки цієї комісії, ні її рішення. І тариф на перевезення рішенням виконкому був підвищений. І ось тоді від імені громади Павлограда ініціативна група жителів міста звернулася в економічний відділ Павлоградського виконкому з проханням надати документи – економічне обґрунтування підвищення тарифу на проїзд в міському транспорті. Тільки через півтора місяці після звернення ці документи були надані», – каже Валентина Жилкіна.

За повідомленням народної обраниці, результат дослідження цих документів незалежними фахівцями говорить про те, що в калькуляцію тарифу закладені витрати перевізників, які не мають до нього ніякого відношення, як наприклад, процентна ставка на банківський кредит.

Щоб обґрунтувати свої витрати на паливно-мастильні матеріали, на запчастини, знос шин і т.п., які закладені в тариф, перевізники стверджують, що повз однієї точки (зупинки) в Павлограді проходить за день 770 автобусів різних міських маршрутів.

«Ми поставили своїх реєстраторів в тій же точці міста, і вони нарахували всього 480 автобусних рейсів, які за день проходять повз. Різниця значна! І, скажіть мені, навіщо напівпорожнім автобусам одних і тих же маршрутів їздити в денний час з проміжком 2-5 хвилин? Це ж повна безгосподарність!

Але фахівці економічного відділу виконкому чомусь стверджують, що це ніяк не відбивається на витратах перевізників. Як бачите, міська влада, як і багато депутатів міськради, підтримують інтереси не мешканців міста, а перевізників або тих, кому вони бажані», – обурюється депутат.

Її підтримала і представник ініціативної групи громади Павлограда Валентина Сержантова: «Але ж можна було піти назустріч людям? Адже зміг же, наприклад, мер Кривого Рогу Юрій Вілкул двічі закупити для міських перевезень автобуси «MAN» та встановити тариф на проїзд 4 грн, а для пенсіонерів – всього 2 грн. Хіба в Кривому Розі паливно-мастильні матеріали дешевше або гума на шинах менше зношується?».

Обурюється з цього ж приводу і інший депутат міської ради.

«Якщо міська влада і наш депутатський корпус має право встановлювати тариф на проїзд в міському транспорті, чому вони не враховують платоспроможність людей, які отримують по мінімалці пенсію і зарплату? Щоб прожити, вони на один день можуть виділити лише 50 гривень зі свого бюджету. А щоб з’їздити на роботу або в лікарню і повернутися додому, повинні витратити з них 14 гривень. Скажіть мені, депутати, що підтримують підвищення тарифу, ви проживете в день на 36 гривень?

І я не розумію, чому до цих пір міська влада не прийняла рішення створити в Павлограді своє муніципальне АТП. Знаю, це великі витрати, але вони б окупилися за кілька років солідної прибутком від пасажирських перевезень, які поповнювали б наш міський бюджет. Сьогодні один з депутатів гучно назвав наші дії – прагненням заробити політичний рейтинг. Та ні, ми на відміну від депутатів, які голосують за вказівкою, підтримуємо інтереси своїх виборців і завжди будемо це робити, поки люди нам довіряють», – каже депутат Маргарита Абдулова.

Тож остаточне рішення щодо відміни підвищених тарифів прийматимуть депутати завтра на пленарному засіданні. А якщо вищезгадана пропозиція не буде прийнята, ініціатори рішення обіцяють піти іншим шляхом – добиватимуться відміни рішення виконкому через суд та інші інстанції.

Але якщо її таки приймуть – тоді перевізники будуть зобов’язані знизити тариф на проїзд хоча б до 5 (на коротких маршрутах) та 6 гривень (на довгих) – як вказано в проекті рішення міськради.

Кріста Офенбах