pavlograd.info 30.05.2018 11:27

Через два дні, 1 червня, Павлоград разом з усією країною святкуватиме День захисту дітей. Це свято покликане привернути увагу громадськості до проблем маленьких українців. Так, в Павлограді запланована ціла низька заходів та різноманітних локацій, приурочених до цього свята. На сьогодні в нашому місті проживає близько 20 тисяч дітей (від 0 до 18 років), з них більше 11 тисяч – шкільного віку (від 7 до 17 років). А близько 25 % від загальної кількості (близько 5000) дітей підпадають під пільгові категорії.

Під пільгові категорії підпадають діти різного віку та соціального статусу. Це і діти-сироти, і діти, позбавлені батьківського піклування, і діти з інвалідністю, і діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, і діти, які виховуються в прийомних родинах, дитячих будинках сімейного типу, багатодітних сім’ях, і діти загиблих учасників бойових дій, і діти внутрішньо переміщених осіб.

5000 тисяч дітей-пільговиків – це досить не маленька цифра, тому наш кореспондент вирішив поцікавитись у представників міської влади та керівників соціальних служб, як сьогодні наше місто піклується про всіх цих дітей, окрім будівництва нових ігрових майданчиків та встановлення гойдалок, та й взагалі, як росте, розвивається та навчається малеча у Павлограді.

Останніми роками на особливому контролі влади та соціальних служб міста знаходиться оздоровлення дітей, які потребують надзвичайної, особливої соціальної уваги. Зараз наближається час відпочинку та оздоровлення дітей в пришкільних та іногородніх таборах. За повідомленням начальника сім’ї, молоді та спорту Олександра Дугіна, у 2017 році в Павлограді оздоровилися та відпочили у таборах 7666 дітей (майже 70 % від загальної кількості дітей шкільного віку). Цьогоріч в пришкільних та іногородніх таборах планують оздоровити приблизно таку ж саму кількість – близько 8000 дітей.

Так, влітку на території міста за рахунок коштів міського бюджету та батьківських коштів будуть працювати 26 таборів з денним перебуванням на базі закладів освіти. Як повідомила заступник міського голови Олена Шуліка, в таборах будуть проводитись ігрові програми, дозвілля буде організовано в Центрі позашкільної роботи, скейт-ленд парку, басейні, музеї, установах культури і спорту. Також павлоградські діти оздоровлятимуться, проводитимуть своє дозвілля та санаторно-реабілітаційні програми не тільки в пришкільних, а й іногородніх таборах: ім. Сергія Маркова, «Пролісок» та «Павлоградець» (на балансі ДТЕК Павлоградвугілля) – за кошти батьків та міського бюджету, протягом року – у Міжнародному дитячому центрі «Артек», ДП «Український дитячий центр «Молода гвардія», реабілітаційному центрі дитячого оздоровчого табору «Перлина Придніпров’я» (за кошти державного та обласного бюджетів). А ще 45 дітей-пільговиків оздоровлять на курортах Азовського моря (скоріш за все в Бердянську).

Окрім оздоровлення дітлахів в літній та зимовий періоди, з метою підтримки дітей з сімей пільгових категорій, а також попередження дитячої бездоглядності, з 1 червня, як і кожного року, планується працевлаштування 120 підлітків через «Фонд літнього працевлаштування», який створений при відділі з питань сім’ї, молоді та спорту. На виплату заробітної плати підліткам з міського бюджету передбачено 256 тис. грн. Тож, в середньому кожен з підлітків отримає за свою роботу близько 2000 гривень. Подають заявки на працевлаштування діти віком від 14 років. Працюватимуть вони по 10 днів разом з службами міста, зокрема із працівниками КП «Затишне місто». Робота для дітей не важка, в основному вона пов’язана із благоустроєм території міста.

А ще більшості дітей пільгових категорій щорічно за рахунок міського бюджету виділяється матеріальна допомога – на вирішення соціально-побутових проблем, оздоровлення в таборах чи базах відпочинку, лікування, закупівлю чи отримання ліків. До різних свят діти отримують подарунки, продуктові та канцелярські набори.

Окрім цього діти пільгових категорій можуть займатися безкоштовно будь-яким з 43 видів спорту, які культивуються в Павлограді. Також в нашому місті згідно з міською програмою, за повідомленням Олександра Дугіна, учні 1-4 класів шкіл (в тому числі і діти-пільговики) безкоштовно навчаються плаванню у басейні ВСК «Юність» на селищі ім. 18 Вересня. Таких дітей на сьогодні в місті близько 2 тисяч. А діти з інвалідністю проходять оздоровчо-реабілітаційну програму в басейні ВОК «Молодість».

Також, за повідомленням начальника міського відділу освіти Ірини Дем’яненко, в рамках міської програми діти пільгових категорій (діти-сироти, діти з інвалідністю, діти з багатодітних та малозабезпечених родин, діти загиблих бійців АТО, учасників бойових дій на сході України та чорнобильців, діти переселенців – з 1 по 4 клас) безкоштовно харчуються в їдальнях міських шкіл.

Не слід забувати і про те, що для маленьких дітей та підлітків окрім міських свят кожними вихідними протягом року проводять різноманітні розважальні та ігрові програми на Соборній площі, в дитячому парку, в скейт-ленд-парку, в МКДЦ тощо.

І це ще далеко не весь перелік заходів, програм та допомоги павлоградським дітям.

«П’ята частина населення Павлограда – це діти. Всі вони гарні, розумні та безмежно талановиті. Тому ми й приділяємо їм завжди найбільшу увагу. Бо діти – це наше майбутнє», – резюмують представники міської влади.

Кріста Офенбах