Проїзд у Павлограді може подорожчати до 10 гривень – Павлоград.info
pavlograd.info 21.12.2017 14:36

Ми вже повідомляли про те, що із нового року в Павлограді може суттєво подорожчати тариф на проїзд у міському громадському транспорті. Перевізники знову звернулися до місцевої влади із такою вимогою.

Тепер вони хочуть підвищити вартість проїзду у громадському транспорті до 8 та 10 гривень відповідно довжині маршруту. Про це кореспонденту 5632.com.ua стало відомо із власних джерел. Перевізники стверджують, що ці тарифи економічно обґрунтовані і всі відповідні розрахунки виконкому надані. Із основних причин такого суттєвого підвищення тарифів вони називають подорожчання вартості палива та мастильних матеріалів, автомобільних запчастин та комплектуючих, а також вимогу водіїв маршруток підвищити їм зарплатню. Діючі тарифи перевізників не влаштовують.

Нагадаємо, що у листопаді у громадському транспорті був проведений моніторинг пасажиропотоку. Його результати поки що не оголошуються.

Але, як зазначили міський голова Анатолій Вершина та секретар міськради Євген Аматов, на сьогодні питання підвищення тарифів не розглядається.

«Повернемось до цього питання у наступному році . Хоча наші перевізники наполягають на його розгляді. Я переглядав пошту і бачив, що вони навіть звертаються із погрозами, що ми тягнемо із цим питанням. На сьогодні така тенденція пішла по всій Україні. Ми тримали в ручному режимі тариф на пасажироперевезення . Паливно-мастильні матеріали виросли буквально за останній місяць напевне на 25 відсотків. Бензин уже коштує 30-50 грн. Потрібно буде переглядати тарифи. Наскільки і як, повернемось до цього питання після нового року», – сказав мер.

І як пояснив мер, в зв’язку з подорожчанням палива та запчастин у новому 2018 році тариф на проїзд може змінитись лише у бік збільшення.

Як пояснив кореспонденту сайту 5632.com.ua директор АТП «Кортеж» Валерій Дроздов (маршрути № 1А, 8, 8А, 8Б, 12), ціни на перевезення у міському транспорті залежать від трьох факторів: розміру мінімальної заробітної плати, вартості палива та курсу валют.

Зокрема, збільшення розміру мінімальної заробітної плати с 1 січня 2018 року, різке подорожчання палива значним більш, ніж на 30%, а також стрибок долара, значним чином впливають на тарифи.

До того ж, за словами перевізника, автобуси АТП «Кортеж» комплектуються імпортними запчастинами. Так, як на сьогодні курс долара стрімко пішов догори, а це також позначається на цінах.

«Всі хочуть їздити на хороших комфортних автобусах, а за це має бути відповідна плата. Для населення може бути за дорого і 5 грн,а для перевізників задешево і 10 грн, тому існує таке поняття як економічний розрахунок», – зазначив Валерій Дроздов.

«А чи зменшиться вартість проїзду у міському транспорті після рішення апеляційного суду, який знову виграв «Громадський контроль»?» , – запитав у мера один із депутатів міськради.

«Громадська організація подавала позов до суду на порушення процедури, при котрій приймалось рішення, а не на саме підвищення тарифів», – відрізав міський голова.

Кріста Офенбах